Dziś rano na antenie radia RMF FM w audycji „Poranna rozmowa” mogliśmy usłyszeć wywiad Roberta Mazurka z byłym ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim. Jakie tematy zostały poruszone w rozmowie?

Na co jeszcze musimy się przygotować?

Jak doskonale wiemy, od marca zmagamy się z epidemią koronawirusa, która zdaje się nie słabnąć na sile. Codziennie docierają do nas informacje o kolejnych, dość sporych liczbach nowych zakażeń. Nie brakuje także ofiar śmiertelnych. Kiedy wreszcie będziemy mogli liczyć na polepszenie sytuacji?

Pamiętamy, że podczas swojej kadencji Łukasz Szumowski mówił o tym, iż jest przekonany że latem wirus odpuści, natomiast już na jesień będziemy musieli zmagać się z drugą falą. Czy zatem najgorsze jeszcze przed nami? I czy druga fala koronawirusa będzie zagrażać nam jeszcze bardziej niż dotychczas?

- Czy groźniejsza to słowo trudne i nie wiem czy odpowiednie – zaznaczył były minister zdrowia.

Były minister zdrowia nie ma wątpliwości

Co więcej, Łukasz Szumowski zwrócił uwagę, że wraz z jesienią Polacy muszą przygotować się nie tylko na koronawirusa, ale na coś jeszcze. Były minister zdrowia zaznaczył, że powinniśmy przygotować się na zbliżającą się jesienną falę zachorowań na sezonową grypę.

Łukasz Szumowski podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem zaznaczył także, że rozumie decyzję rządu o powrocie dzieci do szkół, jednak dodał że popiera postanowienia dyrektorów niektórych placówek o wznowieniu nauczania zdalnego.

Były minister zdrowia zapewnił także słuchaczy, że jeśli tylko pojawi się szczepionka na koronawirusa to sam z całą swoją rodziną natychmiast się zaszczepią.

Jak informował portal "Życie": RODZINA I FANI ANDRZEJA STRZELECKIEGO SĄ ZASKOCZENI TAKIM ROZWIĄZANIEM? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEJ PROPOZYCJI OD PRODUCENTÓW "KLANU"

Przypomnij sobie: MŁODZI PODPALACZE ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ! ROBILI TO DLA ZABAWY, WYWOŁALI OGROM ZNISZCZEŃ, WSZYSTKO TRAFIŁO DO INTERNETU

Portal "Życie" pisał również: SCENY NICZYM Z FILMU W JEDNEJ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI! ŻYWIOŁ ZWYCZAJNIE ZASKOCZYŁ MIESZKAŃCÓW, WSZYSTKO ZNALAZŁO SIĘ W INTERNECIE