Na ich drodze nie ostało się nic, uwielbiali podpalać wszystko, co mieli w zasięgu ręki – były to budynki, piwnice, śmietniki, a nawet lasy! Chora zabawa trzech młodych mężczyzn – dwóch nastolatek i jednego 21-latka znalazła się na celowniku policji z Wielkopolski. Sytuacja miała miejsce w Pile, a śledczym udało się ustalić, że młodzi podpalacze są pasjonatami pożarnictwa!

Chodzi o trzech młodych mężczyzn – 17-latka, 18-latka i 21-latka, którzy pasjonując się ogniem postanowili wcielić w życie swoją chorą i skrajnie niebezpieczną pasję, podpalając dosłownie, co się dało! Podpalali różne miejsca i obiekty tylko po to, aby później móc oglądać akcje gaśnicze, nagrywać filmy i wrzucać je do Internetu!

– W ciągu kilku ostatnich lat na terenie powiatu pilskiego dochodziło do różnego rodzaju pożarów. Wielokrotne służby były wzywane do podpalonych piwnic, śmietników, a także lasów, co stanowiło ogromne zagrożenie dla mieszkańców Piły i okolic – przekonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z policji w Pile.

Trzech młodych podpalaczy zatrzymanych przez policję w Pile. Podpalali różne miejsca i obiekty, aby nagrywać akcje gaśnicze i wrzucać je do Internetu

Jeden z bardzo poważnych pożarów, którego byli autorami to spłonięcie budynku dawnego sanepidu w Pile, który został wzniesiony w latach 20. XX wieku jako siedziba Kasy Chorych, przekonuje „Super Express”.

Podpalacze wpadli niemal jeden po drugim – najpierw był to najmłodszy z nich, który podpalił piwnicę w bloku i wpadł w ręce dzielnicowego. Później na skutek pogłębionego śledztwa policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili tożsamość dwóch pozostałych podpalaczy. Zebrano również dowody.

– Sprawcom będą zarzucane podpalenia z okresu co najmniej ostatnich dwóch lat – przekonuje Jędrzej Panglisz.

Okazuje się, że całą trójka celowo podkładała ogień, aby później nagrywać w formie filmów akcje gaśnicze, po czym umieszczać je w Internecie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Jak informował portal "Życie": RESORT ZDROWIA PODAŁ NAJNOWSZE INFORMACJE O STREFACH Z OBOSTRZENIAMI. JEST NOWA DECYZJA, WIADOMO, KTÓRE POWIATY BĘDĄ ŻÓŁTE I CZERWONE

Przypomnij sobie: SENIORZY MOGĄ ZYSKAĆ SPORO DODATKOWYCH PIENIĘDZY, JEDNAK POD PEWNYMI WARUNKAMI! TO NAPRAWDĘ KORZYSTANE ROZWIĄZANIA DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW

Portal "Życie" pisał również: CZY TO KONIEC Z TAKĄ FORMĄ 500 PLUS JAK DOTYCHCZAS? POJAWIŁ SIĘ INNY POMYSŁ, POLACY WOLĄ ZMIANĘ ZASAD W PRZYZNAWANIU ŚWIADCZENIA