Program 500 plus ma już ponad 4 lata i w ciągu jego trwania do kieszeni polskich rodzin trafiły miliony złotych. Jednak świadczenie od samego początku dzieliło społeczeństwo – jedni przekonują, że nareszcie ktoś zdecydował się na pomoc polskim rodzinom, drudzy tłumaczył, że ten bezmyślne rozdawnictwo publicznych pieniędzy pochodzących z podatków.

W wielu przypadkach na początku dochodziło do nadużyć, jednak ministerstwo nakazało ośrodkom pomocy społecznej i odpowiednim instytucjom szerokie kontrole przeznaczenia środków, gdyż bardzo często nie były one wydawane na potrzeby dzieci, a na używki rodziców.

Dodatkowo, po czasie zmieniono kryterium dochodowe poprzez rezygnację z niego, a także wydłużony został okres rozliczeniowy – w efekcie pieniądze trafiły do większej liczby dzieci i na dłużej.

Choć rząd nie zapowiada zmian w programie 500 plus przynajmniej do 2021 roku to wielu Polaków ma sporo „ale” do takiej formy pomocy rodzinom z dziećmi. Jakiej?

Wielu Polaków przeciwnych 500 plus w obecnej formie! Co w zamian?

„Super Express” i „Super Biznes” postanowili zapytać, co Polacy sądzą o takiej formie pomocy finansowej, jaką jest 500 plus. Dla porównania podano pomysł obniżenia podatków, co miałoby wpływ na stan budżetów domowych nie tylko rodzin, ale wszystkich Polaków.

Odpowiedź nie jest oczywiście zaskoczeniem – aż 77 proc. respondentów stwierdziło, że od 500 plus lepsze będą obniżone stawki podatków. Tylko, co piąty z głosujących Polaków uważa, że lepsze będzie 500 plus wypłacane jako świadczenie rodzinne.

Jak informował portal "Życie": SĄD REJONOWY UKARAŁ EKSPEDIENTKĘ SKLEPU ZA TO, ŻE UPOMNIAŁA KLIENTKĘ O BRAK MASECZKI. MIESZKAŃCY SĄ OBURZENI WYROKIEM SĄDU

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SZTUCZKA Z WYKORZYSTANIEM CZOSNKU, KTÓRA EFEKTYWNIE POPRAWI ŻYCIE NA CO DZIEŃ. NIEWIELE OSÓB O NIEJ WIE, A DZIAŁA CUDA

Portal "Życie" pisał również: POWRÓT DZIECI DO SZKÓŁ NIEBAWEM. CZY PLACÓWKI SĄ ODPOWIEDNIO PRZYGOTOWANE I BEZPIECZNE? WYPOWIEDŹ MINISTRA EDUKACJI