Niedługo dzieci powracają do szkół, jednak kwestia ta pozostaje pełna obaw. Czy szkoły są przygotowane i bezpieczne w związku z koronawirusem? Minister edukacji wypowiedział się w tej sprawie. Co takiego zatem powiedział?

Jak powszechnie wiadomo, z uwagi na dynamicznie rozprzestrzeniającą się pandemię groźnego koronawirusa zarówno w Polsce (od marca), jak i na niemalże całym świecie rządzący raz po raz wprowadzali kolejne ograniczenia i obostrzenia uniemożliwiające bądź w jakimś stopniu ograniczające swobodne poruszanie się.

Z tego względu działalność wielu miejsc publicznych została zawieszona bądź znacznie ograniczona – szkoły zostały zamknięte w połowie marca, a do samego końca roku szkolnego prowadzona była nauka w trybie zdalnym.

Od wtorku uczniowie jednak mają ponownie powrócić do szkół – czy jest to bezpieczne?

Minister edukacji szczerze o powrocie dzieci do szkół

Jak wynika z wypowiedzi Dariusza Piontkowskiego, ministra edukacji nie można wykluczyć ognisk zakażeń w szkołach – to będzie prawdopodobne, lecz program rządzących zakłada maksymalne bezpieczeństwo uczniów.

- (…) Nie możemy wykluczyć, że pojawią się zakażenia. Aby zabezpieczyć się przed chorobą stworzyliśmy wyraźne reguły prawne, które pozwalają dyrektorom przygotować się do nowego roku szkolnego. Dyrektorzy mieli czas, żeby przedyskutować szczegóły takich regulaminów wewnętrznych z radą pedagogiczną, nauczycielami, a także rodzicami – powiedział Piontkowski.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: ZWYCIĘZCA TRZECIEJ EDYCJI KULTOWEGO PROGRAMU RORYWKOWEGO „THE VOICE KIDS”, MARCIN MACIEJCZAK PROMUJE SWÓJ NAJNOWSZY SINGIEL. PRODUCENT UTWORU TWORZYŁ TAKŻE DLA ŚWIATOWYCH GWIAZD

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH DZIENNIKAREK ANNA KALCZYŃSKA CHWALI SIĘ OCENAMI SYNA I SZCZERZE KOMENTUJE POLSKI SYSTEM EDUKACJI. INTERNAUCI WDALI SIĘ W DYSKUSJĘ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: PEWIEN MĘŻCZYZNA DOTKNĄŁ OBCĄ MU KOBIETĘ. JEJ REAKCJA BYŁA NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCA I DYNAMICZNA, NAGRANIE Z CAŁEJ SYTUACJI ROBI ISTNĄ FURORĘ W INTERNECIE