Nagranie żywiołu niemal natychmiast znalazło się w sieci i choć trudno odmówić mu pewnego rodzaju piękna to jest to groźna do granic możliwości sytuacja. To niesamowicie trudny moment dla mieszkańców okolicy, którzy byli świadkami czegoś, czego nie da się ani opanować, ani opisać słowami. Panika i strach to jedyne, co rodzi się na widok takiej sytuacji!

Filmik trafi do sieci za sprawą Polskich Łowców Burz i robi istną furorę, a nietypowe zjawisko pogodowe miało miejsce na Dolnym Śląsku. W sobotę pełno było od komórek burzowych, a żywioł grasował między innymi na Śląsku, województwie łódzkim, Lubelszczyźnie czy Podlasiu.

Żywioł zupełnie zaskoczył mieszkańców, to było przerażające!

Okazuje się, że dramatyczne sceny stały się udziałem mieszkańców Oławy w sobotę 5 sierpnia. Na filmiku możemy zobaczyć burzę z niezwykle silnym wiatrem. Na nagraniu możemy zobaczyć wał szkwałowy, a także powietrzny wir. Jest to niezwykle rzadkie zjawisko, które budzi respekt i grozę.

– Oto nagranie z drona przedstawiające wczorajszą burzę z bardzo silnym wiatrem, która nasuwała się na Oławę w województwie dolnośląskim (...). Jest to tzw. gustnado, przeważnie słaby i krótkotrwały wir, który może utworzyć się na froncie szkwałowym burzy w wyniku oddziaływania silnego prądu zstępującego – tłumaczą Polscy Łowcy Burz Na Facebooku, cytowani przez Pikio.

Takie zjawisko jest bardzo efektowne, ale budzi strach w wielu osobach, gdyż do złudzenia przypomina tornado. Sceny niemal z filmu katastroficznego musiało mocno przestraszyć mieszkańców. Nagranie robi wielką furorę w Internecie!

Jak informował portal "Życie": RESORT ZDROWIA PODAŁ NAJNOWSZE INFORMACJE O STREFACH Z OBOSTRZENIAMI. JEST NOWA DECYZJA, WIADOMO, KTÓRE POWIATY BĘDĄ ŻÓŁTE I CZERWONE

Przypomnij sobie: SENIORZY MOGĄ ZYSKAĆ SPORO DODATKOWYCH PIENIĘDZY, JEDNAK POD PEWNYMI WARUNKAMI! TO NAPRAWDĘ KORZYSTANE ROZWIĄZANIA DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW

Portal "Życie" pisał również: CZY TO KONIEC Z TAKĄ FORMĄ 500 PLUS JAK DOTYCHCZAS? POJAWIŁ SIĘ INNY POMYSŁ, POLACY WOLĄ ZMIANĘ ZASAD W PRZYZNAWANIU ŚWIADCZENIA