Brawurowe wykonanie piosenki „Burze” pozwoliło mu wygrać konkurs opolskich Debiutów i otrzymać nagrodę imienia Anny Jantar podczas 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Kamil Czeszel dał się zapamiętać jednak jako wokalista, który otarł się o wygraną w jednej z edycji „Mam Talent”. Czy piosenkarza o niesamowitym talencie czeka świetlana przyszłość na polskiej scenie muzycznej?

Kamil Czeszel – gorące nazwisko po koncercie Debiutów w Opolu

Okazuje się, że wykonujący piosenkę „Burze” doczekał się wyjątkowego docenienia przez jury konkursowe w składzie którego zasiadły m.in. Natalia Kukulska, Halina Frąckowiak czy Wanda Kwietniewska.

Wrażenie na jurorach i publiczności zrobił nie tylko wokalny popis Kamila, ale również fakt, że chce spełnić swoje marzenia o wielkiej scenie, mimo zmagań z chorobą. Od urodzenia zmaga się z porażeniem dziecięcym kończyn dolnych, co powoduje, że w walce o zdrowie musi brać udział w skomplikowanej rehabilitacji.

Swego czasu zorganizował w Internecie zrzutkę na swoje leczenie, informując, że:

– Przez moje schorzenie mam problemy z chodzeniem i poruszam się o kuli. Abym mógł dalej cieszyć się z chodzenia i samodzielności, konieczne są rehabilitacje, niestety nie należą one do najtańszych zabiegów – wyjaśnił Kamil Czeszel.

Kamil Czeszel pochodzi z Torunia, gdzie grał na ulicy i w lokalnych klubach. Od 14 roku życia prężnie działa na scenie muzycznej, występując m.in. na Festiwalu Piosenki Zaczarowanej w Krakowie, gdzie był dwukrotnie nagrodzony. Śpiewał z Arturem Gadomskim z IRA i Krystyną Prońko.

W „Mam Talent” wystąpił w 2015 roku, w ósmej edycji show. Jego muzyczne inspiracje to Ryszard Riedel z Dżemu oraz Czesław Niemen.

– Udział w "Mam talent" był dla mnie ogromnym przeżyciem. Udowodniłem, że można dokonać wiele, jeśli prawdziwie kocha się swoją pasję. Niepełnosprawność nie przeszkadza w realizowaniu marzeń – przekonuje Kamil Czeszel, cytowany przez serwis Plejada.

Jak informował portal "Życie": NA SYNA ZENKA MARTYNIUKA SPADŁA MOCNA KRYTYKA ZE STRONY GWIAZDY TVN. TO, CO POWIEDZIAŁ TO DLA DANIELA PRAWDZIWY LODOWATY PRYSZNIC

Przypomnij sobie: JANUSZ KORWIN-MIKKE ZASKOCZYŁ PODCZAS WIELKIEJ UROCZYSTOŚCI. TO, CO ZAŁOŻYŁA JEGO ZNACZNIE MŁODSZA ŻONA PRZECHODZI POJĘCIE, TO NIESAMOWITE

Portal "Życie" pisał również: OLGA BOŃCZYK PRZYZNAŁA, DLACZEGO NIGDY NIE ZDECYDOWAŁA SIĘ NA DZIECI, POWODY SĄ ZDUMIEWAJĄCE! ARTYSTKA WYJAWIA KULISY SWOJEGO ŻYCIA PRYWATNEGO