Lech Wałęsa to znany polski polityk, a także były prezydent kraju. To postać bardzo znana nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej.

W 1983 roku Lech Wałęsa otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, a w latach 1990-1995 był prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Ostatnimi czasy polityk słynie ze swoich ostrych wypowiedzi i zastanawiających poglądów.

Zainteresowanie opinii publicznej wzbudziły w ostatnim czasie jego komentarze dotyczące zachowania Beaty Szydło, opinia o koronawirusie, a także słowa dotyczące własnego małżeństwa. Teraz po raz kolejny powiedział coś, co przeszło głośnym echem w mediach.

Lech Wałęsa/screen YouTube Onet News
Lech Wałęsa/screen YouTube Onet News
Lech Wałęsa/screen YouTube Onet News

Lech Wałęsa bawi się w Krzysztofa Jackowskiego? Przepowiednia polityka

- To jest pogrożenie ludzkości palcem. Następna choroba będzie tak wielka, jeśli nie posłuchacie starego Wałęsy, to poginiecie wszyscy. Musicie usiąść do stołu i zauważyć w tej opoce te tematy są większe niż państewka niż kontynent. Są globalne – podkreślał były prezydent.

- Zróbcie listę tematów, które nie mieszczą się w naszych państewkach i strukturach. Jak zrobicie tę listę, to wtedy zastanowicie się, jak rozwiązać, jakie programy dopasować. I wtedy przeciwstawicie się następnemu uderzeniu. Teraz dostaliście tylko ostrzeżenie – ogłosił cytowany przez Super Express Lech Wałęsa.

Spytano polityka, co sądzi o sytuacji na Białorusi i co radzi protestującym.

Lech Wałęsa. Źródło: polskieradio24.pl
Lech Wałęsa. Źródło: polskieradio24.pl
Lech Wałęsa. Źródło: polskieradio24.pl

- Dzisiaj nie jestem w stanie dać dobrej rady, bo to zbyt odpowiedzialna sprawa – mówił.

- Oczywiście się cieszę, że walczą, kiedyś zwyciężą, ale niech bestii nie przyciskają za bardzo do muru bo machnie łapami – ostrzegł.

Co sądzicie o jego opinii na temat aktualnych wydarzeń? Zgadzacie się z nim?

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: 21 SIERPNIA MOŻLIWE SĄ PRZERWY W DOSTAWIE WODY. KTO POWINIEN SIĘ NA NIE PRZYGOTOWAĆ

Jak informował portal Życie: TOTALNA PRZEMIANA ANDRZEJA GRABOWSKIEGO! AKTORA TRUDNO ROZPOZNAĆ, TAK ZAPREZENTOWAŁ SIĘ NA PREMIERZE FILMU

Portal Życie pisał również o… MAGDA NAROŻNA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA BARDZO ODWAŻNĄ ZMIANĘ. NIE BRAKUJE USZCZYPLIWYCH KOMENTARZY OD FANÓW