Lech Wałęsa to znany polski polityk, a także były prezydent kraju. To postać bardzo znana nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej.

W 1983 roku Lech Wałęsa otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla, a w latach 1990-1995 był prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. Ostatnimi czasy polityk słynie ze swoich ostrych wypowiedzi i zastanawiających poglądów.

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o Lechu Wałęsie głównie za sprawą jego kontrowersyjnych wypowiedzi. Spory medialny szum dało się zauważyć szczególnie po komentarzu dotyczącym zachowania Beaty Szydło, a następnie – po tym, jak przyznał, co uważa o koronawirusie. Teraz znów powiedział coś, co zainteresowało media.

Lech Wałęsa. Źródło: se.pl
Lech Wałęsa. Źródło: se.pl

Lech Wałęsa w gorzkich słowach o swoim małżeństwie

Nie tak dawno temu Danuta Wałęsa sama wyznała, że nie układa im się wcale tak dobrze, jak mogłoby się wydawać.

- Mój mąż nie potrafi się odciąć od polityki. Zaangażował się w ten komputer kompletnie, nawet w nocy coś sprawdza na tablecie. Jak kiedyś powiedział dziennikarzom, że zamienił żonę na komputer, to było mi przykro i źle się z tym czułam – opowiadała podczas jednego z wywiadów.

Teraz przyszedł czas na to, by głos ponownie zabrał Lech Wałęsa. Choć para jest już ponad 50 lat po ślubie, nie było hucznych obchodów.

- A dlaczego ja mam wręczać prezent, a nie żona mnie?! Kocham żonę, a jakie mam wyjście? Teraz, kiedy jestem już staruch i mam 76 lat?! To co, mam szukać młodszego modelu, teraz?! Z męskich spraw zostało mi już tylko golenie – mówił były prezydent na temat pytania, czy da prezent małżonce.

Lech Wałęsa. Źródło: se.pl
Lech Wałęsa. Źródło: se.pl

- Wchodziłam do gabinetu i mówiłam: "Patrz jak to nasze życie wygląda! Ty siedzisz w internecie, a ja co?". A on na to: "No to siadaj na krześle koło mnie". Albo: "To będziemy przez komputer rozmawiać: ty na górze, ja na dole". Powiedziałam: "nie!" – opowiadała cytowana przez Super Express Danuta Wałęsa w niedawno przeprowadzonej rozmowie z dziennikarzami.

Teraz udzielał wywiadu dla włoskiej telewizji. Zapytano go w nim o największy defekt.

- Żona mnie nie lubi i nie podobam się żonie teraz na starość – odpowiedział półżartem.

Przypomnij sobie o… KUCHARZ ZNANY Z TVN ZOSTAŁ TATĄ. TOMASZ JAKUBIAK POKAZAŁ ZDJĘCIE ZE SZPITALA Z SYNEM I UJAWNIŁ IMIĘ DZIECKA

Jak informował portal Życie: BORÓWKI PROSTO Z OGRODOWEGO KRZACZKA? ICH UPRAWA W DOMOWYCH WARUNKACH TO PESTKA, WYSTARCZY ZNAĆ SPOSOBY

Portal Życie pisał również o... GDAŃSK: MIASTO CIESZY SIĘ CZYSTYM POWIETRZEM. JAK WYGLĄDAJĄ DANE ODNOŚNIE ZANIECZYSZCZENIA NA WTOREK