Nie jest tajemnicą, że – szczególnie wśród gwiazd – sława, pieniądze oraz popularność mogą być zgubne. Może się okazać, że nie uda im się udźwignąć tego ciężaru, a ich życie potoczy się zupełnie inaczej.

Które gwiazdy nie poradziły sobie z popularnością? Które zdecydowanie za często sięgały po używki, przez co poszły na samo dno? Pomponik przygotował zestawienie polskich i zagranicznych osobistości, które to spotkało.

Gwiazdy, u których nałóg wygrał z karierą

Agnieszka Kotulanka. Źródło: fakt.pl
Agnieszka Kotulanka. Źródło: fakt.pl

Pierwszym przykładem spośród rodzimych artystów jest Agnieszka Kotulanka. Zmarła już aktorka była znana między innymi z roli Krystyny Lubicz w „Klanie”. Przez 16 lat pracowała przy realizacji serialu.

Niestety, okazało się, że Agnieszka Kotulanka nie poradziła sobie ze swoim najgorszym nałogiem – alkoholem. W końcu zrezygnowała z aktorstwa i upadła na samo dno. Choć próbowała zwalczyć alkoholizm, nigdy nie udało jej się z niego wyjść. Zmarła 20 lutego 2018.

Macaulay Culkin. Źródło: nme.com
Macaulay Culkin. Źródło: nme.com

Kolejnym przykładem jest Macaulay Culkin. Dziś 39-letni mężczyzna jako dziecko stał się popularny – zapewniły mu to główne role w filmach „Kevin sam w domu” i „Kevin sam w Nowym Jorku”. Niestety, nie poradził sobie z nagłą popularnością. Zaczął sięgać po używki i przez wiele lat nie potrafił żyć bez alkoholu i narkotyków. Teraz ma się już lepiej, jednak odbicie się od dna trwało u niego wiele lat.

Ilona Felicjańska i jej mąż/screen Instagram @ilonamontana
Ilona Felicjańska i jej mąż/screen Instagram @ilonamontana

Następna z osób, które nie udźwignęły ciężaru sławy, to Ilona Felicjańska. W 2010 roku spowodowała wypadek samochodowy, prowadząc auto w stanie nietrzeźwości. Wtedy straciła znajomych oraz kontakty. Felicjańska postanowiła pokazać, że poradzi sobie ze wszystkim, napisała książkę o alkoholizmie, przez jakiś czas bywała na ściankach. Wszystko jednak zniweczył związek z Paulem Montaną, z którym ponownie sięgała po używki. Teraz, po rozstaniu, Felicjańska znów uczy się trzeźwości.

Wśród gwiazd, które zbyt szybko osiągnęły zbyt wiele i załamały się, jest również Britney Spears. Obecnie prawdopodobnie ubezwłasnowolniona gwiazda jest po poważnym załamaniu nerwowym, wszelkie decyzje – zdaniem mediów – podejmuje za nią ojciec, ale jeszcze jakiś czas temu musiała radzić sobie z różnymi uzależnieniami.

Dariusz K. Źródło: dziennik.pl
Dariusz K. Źródło: dziennik.pl

Podobnie z Dariuszem K. Mężczyzna pojawił się wśród polskich celebrytów za sprawą związku z Edytą Górniak. Był gitarzystą, który mógł przekuć swoją obecność w mediach w sukces, jednak przez swoje uzależnienie nie wykorzystał szansy. W 2014 roku prowadził samochód pod wpływem substancji odurzających i potrącił 63-letnią pieszą ze skutkiem śmiertelnym. W kwietniu 2017 roku skazano go na 6 lat pozbawienia wolności.