Minął już prawie rok od tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Wdowa po filmowcu, Agnieszka Woźniak-Starak, dochodzi już do siebie, jednak w sieci wciąż głośno jest o niej w kontekście śmierci męża.

Wypadek na motorówce, na skutek którego zginął Piotr Woźniak-Starak, miał miejsce w sierpniu 2019 roku na jeziorze Kisajno. Najpierw przez kilka dni trwały poszukiwania mężczyzny, lecz szanse na odnalezienie go żywego malały z każdą chwilą. Ostatecznie z jeziora wyłowiono jego ciało.

Rocznica śmierci Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak zginął w wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. Tragiczne zdarzenie miało miejsce w sierpniu 2019 roku. Dziś obchodzimy smutną rocznicę wyłowienia ciała znanego producenta filmowego.

Piotr Woźniak-Starak. Źródło: viva.pl
Piotr Woźniak-Starak. Źródło: viva.pl

39-latek zmarł zdecydowanie za wcześnie. Kilka dni po rozpoczęciu poszukiwań służby poinformowały o wyłowieniu ciała Piotra Woźniaka-Staraka nieopodal Giżycka. Co wiadomo dziś o samym wypadku i jego okolicznościach oraz tajemniczym pogrzebie?

Tragiczny wypadek na jeziorze Kisajno miał miejsce w nocy z soboty 17 sierpnia na niedzielę 18 sierpnia 2019 roku. Wiadomo było, że na motorówce z Piotrem Woźniakiem-Starakiem przebywała 27-letnia kobieta, której udało się dopłynąć do brzegu i ocaleć.

Gdy odkryto, że drugim uczestnikiem wypadku był Piotr Woźniak-Starak, jego rodzina wraz z służbami starali się ze wszystkich sił, by odnaleźć producenta. Do przedsięwzięcia przyłączył się nawet Krzysztof Jackowski, jasnowidz. Jednak kilka dni po wypadku w jeziorze znaleziono ciało mężczyzny.

Wiadomo, że Piotr Woźniak-Starak prowadził motorówkę, będąc nietrzeźwym. Kilka miesięcy później, w listopadzie 2019, premierowo pokazano ostatni, pośmiertny film produkcji zmarłego mężczyzny – „Ukryta Gra”.

Pogrzeb producenta wzbudził ogromne kontrowersje. Jak przypomina Super Express, myślano, że jest pochowany w trumnie w Fuledzie, w rodzinnej posiadłości. Jednak po czasie ujawniono, że Piotr Woźniak-Starak był skremowany, a jego prochy – pochowane.

Piotr Woźniak-Starak. Źródło: onet.pl
Piotr Woźniak-Starak. Źródło: onet.pl

Ze względu na fakt, że chowanie zmarłych poza cmentarzami w Polsce jest zabronione, brat matki producenta filmowego, Mirosław S., usłyszał zarzuty. 12 sierpnia planowano rozstrzygnięcie sprawy, jednak ze względu na nowe okoliczności prokuratura stara się o opinię dotyczącą prawa budowlanego, którą ma otrzymać na początku września br.

Piotr Woźniak-Starak ma także swój grób na warszawskich Powązkach, jest on jednak tylko symbolicznym miejscem, w którym można oddać mu hołd – mogiła jest pusta.

Przypomnij sobie o… UOKIK WYDAŁ PILNY APEL. CHODZI O DZIECI. O CO POSZŁO

Jak informował portal Życie: RESORT ZDROWIA OGŁOSIŁ BARDZO ZŁĄ WIADOMOŚĆ DLA WIELU POLAKÓW. W MEDIACH ZAWRZAŁO. O CO CHODZI

Portal Życie pisał również o… AGNIESZKA CHYLIŃSKA PRZEZ LATA NIE UMIAŁA SIĘ ZDOBYĆ NA WYZNANIE. GDY POWIEDZIAŁA PRAWDĘ, WSZYSCY OTWORZYLI USTA ZE ZDUMIENIA