W ostatnim czasie na polskiej scenie politycznej zrobiło się gorąco. Wszystko za sprawą wyborów prezydenckich. Najpierw trwały dyskusje o słuszności przeprowadzenia ich w dobie pandemii koronawirusa, następnie wiele dyskusji wywiązało się wokół kandydatów, którzy rozpoczęli walkę o prezydencki fotel.

Polacy znaleźli kilku swoich faworytów w całej kampanii. Jednym z nich bardzo szybko stał się Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Pokazują to także głosy, które na niego oddano – choć jako ostatni dołączył do wyścigu prezydenckiego, zastępując tym samym Małgorzatę Kidawę-Błońską, zaskarbił sobie sympatię Polaków i otrzymał ponad 10 milionów głosów, co dało mu 48,97% poparcia w drugiej turze.

Rafał Trzaskowski dał się poznać podczas kampanii jako zdecydowany i twardy polityk, Polacy ciepło przyjmowali kandydata na prezydenta w kolejnych miastach. Najczęściej towarzyszyła mu także żona, Małgorzata Trzaskowska.

Małgorzata Trzaskowska / Instagram: gosia.trzaskowska
Małgorzata Trzaskowska / Instagram: gosia.trzaskowska

Małgorzata Trzaskowska nie mogła wrócić do pracy przez kilka lat

Małgorzata Trzaskowska zaskarbiła sobie sympatię wyborców męża. Bardzo pomagała mu podczas minionej kampanii prezydenckiej i zawsze mógł liczyć na jej wsparcie. Ujawniła także nieco prywatnych informacji.

Jak informuje portal WP, Małgorzata Trzaskowska przez 6 lat nie pracowała, gdyż jedno z ich dzieci było ciężko chore. Tak powstał pomysł wprowadzenia dodatku do emerytury, który miałby przysługiwać matkom – jak deklarowała żona prezydenta Warszawy, powinien on wynosić 200 zł za każde dziecko.

Ujawniła także, że ma więcej ciekawych pomysłów.

Rafał Trzaskowski i Małgorzata Trzaskowska. Źródło: Instagram
Rafał Trzaskowski i Małgorzata Trzaskowska. Źródło: Instagram

- Jeśli chcemy, żeby w Polsce dzietność była większa, to musimy dowartościować macierzyństwo. To nie jest tylko kwestia emerytury, do której wliczają się lata spędzone na wychowywaniu dzieci. Mam też np. pomysł, by matki miały więcej dni urlopowych po to, żeby czasem mogły wziąć dzień wolnego dla siebie i złapać oddech, gdy dzieci są w szkole – deklarowała.

Przypomnij sobie o… WSZYSTKIE MIŁOŚCI MAGDY GESSLER. KOGO ROZKOCHAŁA W SOBIE SŁYNNA RESTAURATORKA

Jak informował portal Życie: EDWARD GIEREK ODSZEDŁ 29 LIPCA 2001 ROKU, POZOSTAWIAJĄC PO SOBIE "MIESZANE UCZUCIA". JAK WYGLĄDA MIEJSCE JEGO SPOCZYNKU PO 19 LATACH

Portal Życie pisał również o… PRAWDA WYSZŁA NA JAW. JAKI JEST JAROSŁAW KACZYŃSKI? GORZKIE WYZNANIA SĄSIADÓW POLITYKA