Jak podaje Super Express, w rocznicę śmierci Edwadra Gierka wielu ludzi z sentymentem wspomina czasy, gdy można było odczuć początkowo dynamikę rozwoju gospodarczego, który niestety okazał sie domem wybudowanym na piasku, zwanym kredyty brane na Zachodzie.

Jak dzisiaj wygląda miejsce jego spoczynku

Nie da się ukryć, że jego populistyczny styl panowania widać było już podczas spotkania z pracownikami Stoczni Gdyńskiej, które miało miejsce 25 stycznia 1971 roku. Wtedy to padły kultowe i pamiętane do dzisiaj słowa:

...no, pomożecie?"

Media były wówczas zobowiązane ukazywać Edwarda Gierka jako wspaniałego gospodarza kraju, który nie stroni od spotkań z ludźmi kultury, z robotnikami, dziećmi, czy rolnikami. Propaganda sukcesu, która kreowała wówczas tę sztuczną rzeczywistość gospodarczą, w wielu głowach pozostała do dzisiaj, dlatego też miejsce spoczynku Edwarda Gierka wygląda tak, jakby postawione było niedawno.

Pan Antoni Gałka, który opublikował na swoim profilu na Facebooku post upamiętniający 19 rocznicę śmierci Gierka, z pewnością z nostalgią wspomina to ówczesne poczucie sukcesu, dobrobytu i dobrej gospodarki. Tego, co działo się później, faktycznie nie sposób wspominać z uśmiechem na ustach.

Sosnowiec cmentarz przy ul. Zuzanny. Grupa mieszkańców Zagłębia uczciła 19 rocznicę śmierci E. Gierka składając kwiaty zapalono znicze. Cześć Jego Pamięci.


Facebook/ Antoni Gałka

Co sądzicie o grobie Edwarda Gierka?

Internauta opublikował zdjęcie grobu Edwarda Gierka, który do dzisiaj oblegany jest przez tych, którzy jeszcze osobiście odczuli efekty jego talentu oratorskiego i nadal są pod jego wpływem.

O tym się mówi: Kondolencje płyną z całego świata. Odeszła znana aktorka. Gwiazda słynnego filmu

Zerknij tutaj: Bursztyn i jego niesamowite energetyczne właściwości. Co kryje się w tej skamieniałej żywicy

Przypominamy też o: Dwie dekady temu każda nastolatka chciała być jak ona, potem szybko ucichło na jej temat. Jej dalsze losy są zdumiewające