Najstarszy bursztyn odkryty na Ziemi ma około 320 milionów lat. Wyobraź sobie niesamowicie potężną energię, jaką zawiera bursztyn!

Niesamowity skarb Ziemi

Młode bursztyny mają mniej niż 100 000 lat; najbardziej cenione kawałki bursztynu są znacznie starsze. (Trwa dużo czasu, zanim żywica drzewna stanie się prawdziwym bursztynem.) Czy nie oszałamia świadomość, że właśnie kupiona bursztynowa biżuteria zawiera tak starą, mądrą energię?

Energia zamknięta w skamielinie

Ponieważ bursztyn był używany od czasów starożytnych w różnych kulturach - od Grecji po Chiny i Europę Północną - przypisuje się mu wiele właściwości. Co jest takiego specjalnego w bursztynie? Najbardziej oczywistą cechą bursztynu jest jego stara (bardzo stara!) Energia.

Wraz z nim przychodzi nagromadzona mądrość ziemi i jej naturalnego królestwa. Często można zobaczyć małe owady uwięzione w bursztynie, gdy zaczynał jako żywica drzewna; dzięki temu bursztynowy kamień ma dość potężne właściwości magiczne. Najpopularniejsze bursztyny występują w ciepłych kolorach - w różnych odcieniach żółci, pomarańczy i słonecznego brązu.

YT

Dlatego bursztyn uważano za kamień słońca. Jednak czy wiesz, że istnieją również bursztynowe kamienie, które występują w kolorach niebieskim, czerwonym i zielonym? Chociaż wiele kamieni bursztynowych używanych w biżuterii jest poddanych obróbce kolorystycznej, wciąż można znaleźć wiele oszałamiających biżuterii z naturalnym bursztynem w żywych kolorach.

Ciepły, leczniczy, mądry, opiekuńczy, wesoły - to tylko niektóre z właściwości przypisywanych staremu i pięknemu bursztynowi. Skąd się bierze bursztyn? Główne dostawy wysokiej jakości bursztynu pochodzą z krajów nadbałtyckich w Europie Północnej (np. W Połądze na Litwie znajduje się słynne muzeum bursztynu). Dominikana jest również dobrym źródłem bursztynowych kamieni szlachetnych, zwłaszcza rzadkiego i bardzo cenionego bursztynu niebieskiego.

YT

Bursztyn występuje także w Wielkiej Brytanii, Polsce, Rosji, Włoszech i Niemczech. Jakie właściwości ma bursztyn? Podobnie jak w przypadku każdego popularnego kamienia szlachetnego, który ma długą historię stosowania w różnych kulturach, bursztyn zyskał wiele mistycznych właściwości.

YT

Bursztyn był uważany za „duszę tygrysa” w kulturach azjatyckich i uważany za kamień odwagi. Kawałki bursztynu noszono w celu ochrony podczas długich podróży, a także w leczeniu żółtaczki.

Uważa się również, że bursztyn:
*Równoważy emocje
*Przyciąga szczęście
*Eliminuje lęki
*Łagodzi ból głowy
*Oczyszcza umysł
*Rozpuszcza negatywną energię
*Pomaga rozwinąć cierpliwość i mądrość

Bursztyn jest uważany za kamień narodzin astrologicznego znaku Raka, ponieważ z pewnością odzwierciedla energię najcieplejszego i najbardziej słonecznego miesiąca w roku (oczywiście na półkuli północnej!). Jeśli pociąga Cię ciepła i mądra energia bursztynu, poznaj różnorodność biżuterii z bursztynu i zobacz, czy wpływa ona na Twoją energię.

O tym pisaliśmy: Jeśli po zapłacie gotówką otrzymasz resztę w 19-złotowym banknocie, będziesz szczęściarzem. Nominał jest wiele wart

Zerknij: Małgorzata Rozenek w szpitalu. Czy to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się dzień porodu? Fani z niecierpliwością wyczekują tej chwili