W ostatnim czasie na polskiej scenie politycznej zrobiło się gorąco. Wszystko za sprawą wyborów prezydenckich. Najpierw trwały dyskusje o słuszności przeprowadzenia ich w dobie pandemii koronawirusa, następnie wiele dyskusji wywiązało się wokół kandydatów, którzy rozpoczęli walkę o prezydencki fotel.

Polacy znaleźli kilku swoich faworytów w całej kampanii. Jednym z nich bardzo szybko stał się Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Pokazują to także głosy, które na niego oddano – choć jako ostatni dołączył do wyścigu prezydenckiego, zastępując tym samym Małgorzatę Kidawę-Błońską, zaskarbił sobie sympatię Polaków i otrzymał ponad 10 milionów głosów, co dało mu 48,97% poparcia w drugiej turze.

Rafał Trzaskowski i Małgorzata Trzaskowska. Źródło: pomponik.pl
Rafał Trzaskowski i Małgorzata Trzaskowska. Źródło: pomponik.pl

Rafał Trzaskowski dał się poznać podczas kampanii jako zdecydowany i twardy polityk, Polacy ciepło przyjmowali kandydata na prezydenta w kolejnych miastach. Najczęściej towarzyszyła mu także żona, Małgorzata Trzaskowska. Warto skupić się przez chwilę właśnie na niej.

W jakim zawodzie pracowała Małgorzata Trzaskowska?

Małgorzata Trzaskowska również zabierała głos w ważnych, poważnych sprawach, które nurtowały Polaków. Dzięki swojej otwartości i chęci do rozmowy wielu wspominało, że jako silna, mądra kobieta sprawdziłaby się w roli pierwszej damy lepiej niż Agata Duda. I choć nie będzie nam dane tego sprawdzić, to jednak warto prześledzić jeszcze jedno zagadnienie – karierę zawodową żony Rafała Trzaskowskiego.

Małgorzata Trzaskowska ma 42 lata. Pochodzi z Rybnika, ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie. Jak zauważa portal Pikio, z Rafałem poznali się w nietypowy sposób – Małgorzata zobaczyła go na zdjęciach starszego brata ze studiów i zakochała się.

Małgorzata Trzaskowska / Instagram: gosia.trzaskowska
Małgorzata Trzaskowska / Instagram: gosia.trzaskowska

Bardzo szybko zostali parą, a po studiach wspólnie zamieszkali. Później było już jak w bajce – w 2002 roku ślub, niedługo później dzieci, Staś oraz Ola. Małgorzata Trzaskowska była wtedy pracownicą agencji reklamowej, jednak nie była to jej wymarzona praca.

W 2007 roku podjęła pracę w ratuszu w Warszawie, co sprawiało jej większą satysfakcję. Jednak gdy Rafał Trzaskowski został prezydentem Warszawy, zrezygnowała ze swojego zawodu i zajęła się pomocą mężowi oraz prowadzeniem domu.

Przypomnij sobie o… JAK TE DZIECI ROSNĄ! DUMNA MAMA ANNA LEWANDOWSKA POKAZUJE ŚWIATU SWOJE CÓRKI

Jak informował portal Życie: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA NIE MA WĄTPLIWOŚCI, CO DO SYTUACJI NA ŚWIECIE. WIELE KRAJÓW MOŻE PRZEGRAĆ WALKĘ Z KORONAWIRUSEM

Portal Życie pisał również o… KINGA DUDA MA NOWE PLAN NA SIEBIE. CO ZAMIERZA ROBIĆ TERAZ