Od czasu ogłoszenia pandemii w naszym kraju panował zakaz organizowania koncertów. Obecnie Ministerstwo Zdrowia poluzowało zasady, jednak nie każdy się do nich stosuje.

Jakie obecnie panują zasady?

Jak się okazuje, obecnie można organizować imprezy plenerowe oraz koncerty do 150 osób. Jednak okazuje się, że niektórzy organizatorzy są ponad prawem, a ich imprezy nie dość, że gromadzą znacznie większą ilość osób to dodatkowo nikt nie respektuje obowiązujących zasad.

Nadal panuje bowiem obowiązek zakrywania ust i nosa podczas przebywania w przestrzeni publicznej, jeśi nie jesteśmy w stanie zachować dystansu społecznego, który powinien wynosić minimum dwa metry.

„Wakacyjna Trasa Dwójki” trwa!

W weekend w Ostródzie miał miejsce drugi już koncert „Wakacyjnej Trasy Dwójki”. Jak mogliśmy zobaczyć na scenie pojawiły się same gwiazdy polskiej sceny muzycznej, między innymi Golec uOrkierstra, Piersi, Don Vasyl czy też Bayer Full.

Jak informuje portal muzyka.interia.pl wiele sprzeciwów i kontrowersji wzbudziło natomiast zachowanie publiczności, która bawiła się pod sceną. Jak się okazuje praktycznie nikt nie zachowywał odstępów oraz nie korzystał z maseczek ochronnych.

Nie możemy zapominać, że pomimo luzowania obostrzeń pandemia w naszym kraju nadal trwa. Niezwykle ważne jest zachowywanie podstawowych zasad higieny. Mowa tutaj właśnie o korzystaniu z maseczek ochronnych, zachowywaniu odpowiednich odstępów, a także częstym myciu rąk oraz dezynfekowaniu przedmiotów osobistych.

Czy na kolejnych koncertach w ramach "Wakacyjnej Trasy Dwójki" organizatorzy zwrócą uwagę na przestrzeganie tych zaleceń?

Jak informował portal "Życie”: ZOSTAWIŁEŚ STARY DOWÓD NA PAMIĄTKĘ? NIE SPODZIEWASZ SIĘ JAK BARDZO MOŻE CI POMÓC W ZWIĘKSZENIU EMERYTURY

Przypomnij sobie: DO SIECI TRAFIŁY ZDJĘCIA DOMU KINGI RUSIN. SZCZEGÓŁY WYSTROJU NAPRAWDĘ ZDUMIEWAJĄ, U WIELU MOŻE POJAWIĆ SIĘ ZAZDROŚĆ

Portal "Życie" pisał również: ROBERT LEWANDOWSKI ZMIENI PO LATACH BARWY KLUBOWE? BAYERN MONACHIUM DOSTAŁ PROPOZYCJĘ TRANSFERU ZAWODNIKA I TO OD GIGANTA