Wiele osób podczas wymiany dowodów osobistych na nowe zostawiło sobie poprzednie egzemplarze na pamiątkę. Jak się okazuje był to bardzo dobry krok!

W czym mogą nam pomóc stare dowody osobiste?

Jak informuje portal Pikio.pl Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował ostatnio, że osoby które posiadają stare dowody osobiste mogą byś spokojne podczas ustalania wysokości ich emerytury. Jak się okazuje taki dowód pomoże szczególnie tym, którzy nie posiadają zaświadczeń ze wszystkich miejsc pracy, w których byli zatrudnieni.

- Jeżeli nie ma dokumentacji w sprawie pracy, to są dowody pośrednie jak: wpisy w starych dowodach osobistych, książeczka zdrowia, czy inne dokumenty z pracy, potwierdzające awanse z wynagrodzeniem - wyjawił rzecznik prasowy ZUS, Wojciech Andrusiewicz.

Jeśli chcesz skompletować swoją historię zatrudnienia, w pierwszym kroku powinieneś odwiedzić witrynę internetową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jest tam zamieszczona baza zakładów pracy, które zostały zlikwidowane.

Źródło: prawo.pl

Wiele osób może napotkać na problemy

Jeśli odnajdziesz tam firmę, która Cię zatrudniała to bez problemu dowiesz się, gdzie są obecnie znajdują się jej akta. Większość akt przechowywana jest przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych, jednak czasem pracodawcy przekazali wszystkie dokumenty do archiwów prywatnych. W takiej sytuacji sprawa się komplikuje.

Co więcej, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych przyznał, że w 2015 roku obowiązkowej rejestracji nie spełniło aż 400 prywatnych firm, których zadaniem było przechowywanie dokumentów pracowników.

Jeśli znalazłeś się w takiej sytuacji, bardzo trudno będzie ustalić kapitał początkowy i na jego podstawie wyliczyć należną wysokość emerytury. Właśnie w takich sytuacjach przyda się stary dowód osobisty!

Jak informował portal „Życie”: DZIECI ZNÓW SĄ ZAGROŻONE. WYKRYTO KOLEJNE OGNISKO KORONAWIRUSA W JEDNYM Z PRZEDSZKOLI W NASZYM KRAJU

Przypomnij sobie: POJAWIŁ SIĘ NOWY RAPORT MINISTERSTWA ZDROWIA. JAK WYGLĄDA SYTUACJA EPIDEMIOLOGICZNA NA DZIEŃ 02 LIPCA

Portal „Życie” pisał również: GDAŃSK: MIESZKAŃCY MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ JUŻ O ZNACZĄCE DOFINANSOWANIE Z WFOSiGW. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ