Praktycznie codziennie dociera do nas informacja o nowym ognisku koronawirusa w naszym kraju. Kiedy wreszcie sytuacja się ustabilizuje?

Przedszkolaki są zagrożone

Zakażenie koronawirusem wykryto u 6 - letniego chłopca, który uczęszcza do jednego z prywatnych przedszkoli w województwie wielkopolskim. Wykrycie nowego wirusa okazało się niezwykle trudne, bowiem maluch nie ma żadnych objawów.

Wszystko wskazuje na to, że chłopczyka zakaziła jego babcia, która niedawno również otrzymała pozytywny test na COVID - 19.

Jak podaje portal Super Express, obecnie na kwarantannie przebywają pracownicy przedszkola, a także dzieci, z którymi miał kontakt maluch. W sumie są to 23 osoby.

Pracownicy i dzieci objęte kwarantanną

- Przeprowadziliśmy wywiady epidemiologiczne i standardowo wszystkie osoby, które miały kontakt z dzieckiem - przede wszystkim inne dzieci, jak i personel przedszkola - zostały objęte kwarantanną - poinformowała w czwartek Anna Pawłowska, kierownik oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu - taką informację przekazała stacja Polsat News.

Nie podjęto natomiast decyzji o zamknięciu placówki, jednak trwa ustalanie wszystkich osób, z którymi maluch mógł się kontaktować.

Pamiętajmy, że koronawirus przenosi się na dużą skalę właśnie poprzez dzieci, bowiem praktycznie zawsze maluchy nie mają objawów nowego wirusa z Chin, jednak są zdolne do zakażania innych osób.

Pamiętajmy, że mimo znoszenia wielu obostrzeń epidemia koronawirusa nadal trwa. Bezwzględnie powinniśmy dbać o higienę osobistą, a także tam gdzie to możliwe utrzymywać dystans dwóch metrów od innych osób. W przestrzeniach zamkniętych i tam, gdzie zachowanie odległości jest niemożliwe zalecane jest noszenie maseczek.

Jak informował portal „Życie”: POLACY ZAPOMNIELI O ISTNIENIU KORONAWIRUSA? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA PRZYPOMINA, ŻE PANDEMIA NADAL TRWA

Przypomnij sobie: CZY DZIECI POWINNY WRÓCIĆ DO SZKÓŁ PO WAKACJACH? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Portal „Życie” pisał również: MINISTERSTWO ZDROWIA PRZEKAZAŁO BARDZO WAŻNE INFORMACJE. O CO DOKŁADNIE CHODZI