Za nami kolejny miesiąc walki z koronawirusem. Niestety, mimo wielu działań podjętych przez rząd problem epidemii nadal nie zniknął z naszego kraju.

Nowe ognisko koronawirusa

Obserwując statystyki publikowane codziennie przez Ministerstwo Zdrowia nie sposób nie zauważyć, że codziennie liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w naszym kraju rośnie. Co chwilę w mediach pojawią się informacje o nowych ogniskach nowego wirusa.

Tak jest i w tym przypadku. Według informacji przekazanych przez portal Wirtualna Polska kolejne ognisko koronawirusa zostało odkryte w Łomży. Okazuje się jednak, że ten przypadek może być szczególnie niebezpieczny.

Zakażonych jest bowiem aż piętnaście sióstr zakonnych ze Zgromadzenia Sióstr Służek. Jak się okazuje, siostry te prowadzą przedszkole, a więc mogło dojść do zakażenia dzieci. Oprócz pracy w przedszkolu, wiele z sióstr udziela się także w innych miejscach.

Sytuacja jest niezwykle poważna

Na ten moment siostry zakonne zostały poddane izolacji. Trwa także ustalanie z kim do tej pory mogły mieć kontakt.

Wydano także decyzję o zamknięciu Klasztoru Ojcu Kapucynów w Łomży. Zamknięta pozostaje także kuria, która w obecnej sytuacji pracuje zdalnie.

- Powyższa decyzja została podjęta z uwagi na możliwy kontakt pracowników kurii z osobą zarażoną koronawirusem. W związku z tym zostały natychmiast podjęte działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych - brzmi komunikat kurii opublikowany na portalu Wirtualna Polska.

Jak podaje portal Pikio.pl sytuacja jest bardzo poważna. Nie można ustalić kiedy dokładnie doszło do zakażenia sióstr i z iloma osobami miały od tego czasu kontakt. Jak wiemy w Łomży trwają obecnie śluby oraz komunie, podczas których wirus mógł rozprzestrzenić się bardzo szybko.

Źródło: trojmiasto.pl

Jak informował portal „Życie”: POLACY ZAPOMNIELI O ISTNIENIU KORONAWIRUSA? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA PRZYPOMINA, ŻE PANDEMIA NADAL TRWA

Przypomnij sobie: PAPIEŻ FRANCISZEK UDAJE SIĘ NA ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK. JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI DUCHOWNEGO

Portal „Życie” pisał również: MINISTERSTWO ZDROWIA PRZEKAZAŁO BARDZO WAŻNE INFORMACJE. O CO DOKŁADNIE CHODZI