Pracownik jednego z oddziałów poczty polskiej w Kaliszu ma koronawirusa. Jak podaje Portal money mężczyzna miał wykazywać w pracy wyraźne objawy choroby. Dopiero wtedy, gdy jego stan zrobił się poważny, Poczta zdecydowała się przebadać pracownika na obecność koronawirusa. Test dal wynik pozytywny.

Zgodnie z wytycznymi sanepidu wszyscy, którzy mieli kontakt z mężczyzną powinni poddać się obowiązkowej kwarantannie.

- Wszyscy mieliśmy kontakt z zakażonym, bliższy lub dalszy. To jest jeden urząd, siedzimy biurko w biurko, każdy korzysta z tej samej toalety. Każdy mógł zostać zakażony, a kwarantanna objęła raptem 10 osób - komentuje jedna z pracownic kaliskiego oddziału PP.

-Lista pracowników, którzy mają zostać objęci kwarantanną, zmieniała się co parę godzin. Nasz pracodawca otrzymał instrukcje z góry, że ma wytypować pracowników, którzy z zakażonym przebywali najdłużej. Jeśli u nich potwierdzono by obecność wirusa, wówczas być może testy objęłyby resztę załogi - mówi pracownik poczty.

Listonosz. Źródło: natemat.pl
Listonosz. Źródło: natemat.pl
Listonosz. Źródło: natemat.pl

Jak mówi jeden z pracowników poczty całkowite zamknięcie urzędu jest niemożliwe. Ma to związek także z wyborami korespondencyjnymi.

-Całkowite zamknięcie urzędu PP w Kaliszu, jeszcze przed wyborami, to byłoby nie do pomyślenia. Część osób rozwożących pakiety wyborcze również miała kontakt z zakażonym. Staliśmy się obiektem jakiejś farsy - mówi nam wieloletni pracownik poczty.

Co więcej pracownicy kaliskiej poczty spotykają się z ogromną dyskryminacją. Niektórzy z nich otrzymują nawet telefony ze szkół swoich dzieci z prośbą, oto, żeby ich pociechy nie wstawiały się w szkole po odbiór świadectwa. Wszystko z obawy przed rzekomym roznoszonym przez listonoszy koronawirusem.

Jakie jest na ten temat zdanie Poczty Polski? W otrzymanym przez portal money liście, rzecznik prasowy poczty powiedział, że wszystkie procedury wykonywany są zgodnie z zaleceniami sanepidu.

Poczta Polska. Źródło: tech.wp.pl
Poczta Polska. Źródło: tech.wp.pl
Poczta Polska. Źródło: tech.wp.pl

Jak informował portal "Życie": Jak ocenia Marię Kaczyńską żona Rafała Trzaskowskiego? Małżonka rywala obecnego prezydenta w mocnych słów o byłej Pierwszej Damie