Każdy z nas powinien znaleźć podczas roku czas na chwilę wytchnienia. Papież Franciszek już od dziś rezygnuje z kilku swoich obowiązków i rozpoczyna papieskie wakacje.

Zasłużony odpoczynek papieża Franciszka

Jak informuje portal tvn24.pl, już dziś, 1 lipca papież Franciszek udaje się na wakacyjny urlop. Nie będzie on jednak wyjątkowy, w porównaniu do innych podczas jego pontyfikatu. Głowa Kościoła katolickiego od początku bowiem spędza wakacje w Domu św. Marty, który znajduje się w Watykanie.

Okazuje się jednak, że tegoroczne wakacje nie będą się zbyt mocno różnić od codzienności do jakiej papież musiał przyzwyczaić się w związku z pandemią koronawirusa.

Od kiedy pandemia przybrała na sile, czyli od marca, papież Franciszek bardzo mocno ograniczył swoją działalność, a także upominał innych aby stosowali się do zaleceń. Nie ulega wątpliwości, że koronawirus spowodował, że nie tylko codzienność ale i wakacje wielu osób będą inne niż zwykle.

Przez pewien czas Anioł Pański odbywał się bowiem bez udziału wiernych. Jak będzie wyglądać modlitwa podczas lipcowych wakacji papieża?

Jak będzie wyglądać urlop duchownego?

Na szczęście, podczas papieskiego urlopu modlitwa nadal będzie się odbywać. Jednak zgodnie z obostrzeniami jakich należy przestrzegać podczas pandemii, wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra podczas niedzielnej modlitwy może być o wiele mniej.

Papież podczas pandemii mocno ograniczył także osobiste spotkania. Podczas wakacji nie będą natomiast odbywały się żadne z nich.

Na okres urlopowy papieża Franciszka zostaną także zawieszone środowe audiencje generalne. Od marca odbywały się one bez udziału wiernych. Jak informuje Watykan, najbliższa audiencja generalna będzie mieć miejsce 5 sierpnia, jednak nie jest jeszcze wiadomo czy wezmą w niej udział wierni.

Jak informował portal „Życie”: POLACY ZAPOMNIELI O ISTNIENIU KORONAWIRUSA? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA PRZYPOMINA, ŻE PANDEMIA NADAL TRWA

Przypomnij sobie: CZY DZIECI POWINNY WRÓCIĆ DO SZKÓŁ PO WAKACJACH? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRALI EKSPERCI

Portal „Życie” pisał również: MINISTERSTWO ZDROWIA PRZEKAZAŁO BARDZO WAŻNE INFORMACJE. O CO DOKŁADNIE CHODZI