WFOSiGW w Gdańsku poinformowało, że od środy 1 lipca można już składać wnioski o dofinansowanie przydomowych instalacji, które magazynują wody opadowe lub roztopowe.

Łącznie na akcję przeznaczono 100 milionów złotych co ma pozwolić na sfinansowanie około 20 000 mikroinstalacji wodnych.

„Mikroinstalacje wodne to prosty sposób na retencję deszczówki. Dzięki nim zaoszczędzonych zostanie milion metrów sześciennych wody rocznie. Stoimy przed jednym z najważniejszych ekologicznych wyzwań w najbliższych latach: brak wody w kranach to niestety perspektywa bardzo realna w Polsce” – tłumaczy Marcin Osowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Kto może skorzystać?

Program skierowany jest do właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych z uwzględnieniem budynków posiadających kompletny system orynnowania dachu.

fot. WFOSiGW w Gdańsku.

W ramach programu „Moja Woda” będzie można otrzymać nawet 5 tysięcy złotych, ale nie więcej niż 80% kosztów kwalifikowanych, które zostały poniesione między 1 czerwca 2020 r. a 30 czerwca 2024 r.

Przypomnij sobie o: Gdańsk: to już ostatnie dni na złożenie projektów do Budżetu Obywatelskiego. Co trzeba zrobić i wiedzieć w tej sprawie

Jak informował portal Życie Gdańsk: Gotycka Bazylika w centrum miasta zostanie znowu otwarta. Częściowo naprawiono już nadwyrężoną budowlę

Portal Życie pisał również o: Koronawirus został wykryty u jednego z podróżnych pociągu, który przyjechał nad morze. Służby szukają współpasażerów