59 latek ze Śląska złamał zasady kwarantanny. Jak podaje śląska policja na początku mężczyzna stosował się do wszystkich zaleceń. Niestety po jednej z wizyt funkcjonariuszy, mężczyzn lekceważąc zasady opuścił mieszkanie.

59-latkowi grozi kara

Po jednej z wizyt funkcjonariuszy mieszkaniec Tychów opuści swoje miejsce przebywania łamiąc jednocześnie zasadę kwarantanny. Na szczęście funkcjonariusze zdobyli materiał dowodowy i odnaleźli mężczyznę. Grozi mu wysoka kara finansowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

COVID-19 potwierdzony u 38 pracowników firmy/screen Pixabay
COVID-19 potwierdzony u 38 pracowników firmy/screen Pixabay
COVID-19 potwierdzony u 38 pracowników firmy/screen Pixabay

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez funkcjonariusze śląskiej policji, mężczyzna wywołał zagrożenie epidemiologiczne. Wobec mężczyzny toczy się postępowanie, został on tymczasowo zatrzymany w areszcie.

Zgodnie z decyzją sanepidu na mężczyznę nałożono karę Grzywny wysokości 30 000 zł. Za złamanie zasad Kwarantanny mężczyźnie grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności. Aktualnie sanepid poszukuje wszystkich tych, którzy mogli mieć kontakt z mężczyzną.

Jak informował portal „Życie”: śledczy są o krok od wyjaśnienia zdarzeń wokół Dawidka Ż. Są najnowsze informacje, czy wkrótce dowiemy się, co stało się z 5-letnim chłopcem