W ubiegłym roku głośno zrobiło się o sprawie Jarosława Bieniuka. Wtedy to były piłkarz został oskarżony przez Sylwię Sz. o to, że dopuścił się na niej gwałtu. Od tego czasu sprawa nieustannie była w toku.

Nowe informacje w sprawie Jarosława Bieniuka

Od tego czasu minął już ponad rok. W końcu sprawa znalazła swój finał – Sąd Rejonowy w Sopocie ogłosił wyrok.

W kwietniu 2019 roku Sylwia Sz. zgłosiła, że została zgwałcona przez Jarosława Bieniuka. Kobieta przyznała, że udała się w towarzystwie byłego piłkarza do hotelu w Sopocie, dodała także, że nie sądziła, iż dojdzie do gwałtu.

Jak przypomina Fakt, po oskarżeniu Jarosław Bieniuk znalazł się w areszcie, jednak szybko go wypuszczono. Od tego czasu sprawę badała prokuratura.

Jarosław Bieniuk. Źródło: fakt.pl
Jarosław Bieniuk. Źródło: fakt.pl

Jak twierdzą śledczy, nie ma żadnych dowodów na to, że słowa modelki są prawdziwe i że doszło do gwałtu. W związku z tym Jarosław Bieniuk usłyszał zarzut posiadania oraz udzielania substancji zabronionych, za co groziło mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Choć prokuratura długo zajmowała się sprawdzaniem, czy doszło do gwałtu, ostatecznie nie udało się znaleźć dowodów. Adwokat Sylwii Sz. złożył zażalenie, po którym ponownie zbadano wszystkie wątki i wciąż nie znaleziono dowodów na gwałt, o który oskarżała Bieniuka modelka.

Sąd podjął decyzję o umorzeniu sprawy.

- Sąd prawomocnym postanowieniem umorzył ten wątek sprawy i od tej decyzji nie można się już odwołać. Mój klient od początku utrzymywał, że jest niewinny – podkreślał mecenas Marcin Puszyński, adwokat Jarosława Bieniuka.

Jarosław Bieniuk. Źródło: fakt.pl
Jarosław Bieniuk. Źródło: fakt.pl

I choć sąd potwierdził, że Jarosław Bieniuk poczęstował Sylwię Sz. substancjami zabronionymi, sprawa została umorzona ze względu na niską szkodliwość czynu.

Jarosław Bieniuk został jednak zobligowany do pokrycia kosztów sądowych, jego obowiązkiem jest również wpłacenie grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych na fundusz pokrzywdzonych.

Przypomnij sobie o… ILE WYNOSI MAJĄTEK PREZESA PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI? JAROSŁAW KACZYŃSKI ZŁOŻYŁ OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE

Jak informował portal Życie: PRZEŁOMOWA DECYZJA AGATY MŁYNARSKIEJ. CZY NA PEWNO WIE, CO ROBI

Portal Życie pisał również o… CZY DAWID NAROŻNY ZOSTANIE OJCEM? CO NA TO JEGO BYŁA ŻONA