Ile tak naprawdę zarabiają polscy politycy? Możemy się tego dowiedzieć z opublikowanych przez nich oświadczeń majątkowych.

Ile wynosi majątek Jarosława Kaczyńskiego?

Sejm opublikował ostatnio oświadczenia majątkowe wszystkich posłów nowej kadencji. Politycy mają bowiem obowiązek publicznego przedstawienia swoich dochodów oraz oszczędności.

Oświadczenie takie zobowiązany był złożyć także Jarosław Kaczyński. Jak wygląda majątek prezesa Prawa i Sprawiedliwości?

Okazuje się, że na koncie prezesa PiS znajduje się obecnie 104 tysiące złotych oszczędności. Jest to wzrost o 21 tysięcy w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Co więcej, Jarosław Kaczyński pobrał w ubiegłym roku emeryturę w wysokości 82,8 tysięcy złotych, czyli możemy wnioskować, że miesięczne świadczenie emerytalne w przypadku prezesa PiS wynosi niecałe 7 tysięcy.

Źródło: http://orka.sejm.gov.pl/

Dodatkowe dochody prezesa PiS

Dodatkowo Jarosław Kaczyński w ubiegłym roku zarobił 94,2 tysiące złotych z działalności poselskiej, a jego dieta poselska wyniosła 30 tysięcy złotych.

Jak informuje portal Wirtualna Polska prezes PiS posiada również kredyt w SKOK. Obecnie na jego koncie widnieje jeszcze 107 tysięcy złotych do spłaty.

Jarosław Kaczyński nie jest już również udziałowcem w spółce Srebrna. Jego pełnomocnictwo do reprezentowania Fundacji „Instytut Lecha Kaczyńskiego” oraz prawo głosu przysługujące udziałowcom spółki zostało odwołane.

Dziennikarze Wirtualnej Polski zwracają jednak uwagę na jeden mały szczegół. Jak się okazuje na oświadczeniu majątkowym Jarosław Kaczyński wpisał datę 24 czerwca 2020 rok, natomiast pieczęć Sekretariatu Marszałka Sejmu ma datę 27 kwietnia 2020 rok. Z czego wynika ta nieścisłość?

Źródło: http://orka.sejm.gov.pl/

Jak informował portal „Życie”: POLACY ZAPOMNIELI O ISTNIENIU KORONAWIRUSA? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA PRZYPOMINA, ŻE PANDEMIA NADAL TRWA

Przypomnij sobie: PAPIEŻ FRANCISZEK UDAJE SIĘ NA ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK. JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI DUCHOWNEGO

Portal „Życie” pisał również: POWAŻNA SYTUACJA SPOWODOWANA KORONAWIRUSEM. ZAGROŻONE MOGĄ BYĆ MAŁE DZIECI. NOWE OGNISKO WIRUSA W POLSCE