Mało kto z nas jest świadomy tego, jakie majątki posiadają liderzy polskich partii. Zeznania majątkowe wielu z nich mogą zaskoczyć.

Co się stało z majątkiem polityka?

Jak się okazuje, wcale nie trzeba być politykiem, który osiąga sukcesy na arenie politycznej, aby posiadać ogromny majątek. W takiej właśnie sytuacji znalazł sięJanusz Korwin - Mikke. Poprzednie oświadczenie majątkowe polityka świadczyło o tym, że nie musi on narzekać na stan swojego portfela. Jednak okazuje się, że obecnie wiele sięzmieniło.

Jak informuje portal Super Express, kiedy tylko Janusz Korwin - Mikke został liderem partii Konfederacja złożył on oświadczenie majątkowe. Ujął w nim, że jest właścicielem domu o powierzchni ponad 250. metrów. Posiadłość ta była wyceniona na ponad milion złotych.

Jak sięjednak okazuje, w najnowszym oświadczeniu majątkowym polityk nie ujął tej pozycji w rubryce „nieruchomości”. Widnieje tam bowiem wpis „nie posiadam”. Co sięwięc stało z domem Janusza Korwin - Mikkego?

- Nie ma domu w oświadczeniu, bo podarowałem go dzieciom – wyznał polityk w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu.

Jednak jak się okazuje, polityk nie musi sięobawiać. Jest on bowiem właścicielem jeszcze kilku działek, których łączna wartość oscyluje w granicach 6 milionów złotych.

Imponujące majątki

Jak natomiast przedstawiająsięoświadczenia majątkowe innych polityków? Jak donosi portal Super Express największe zyski odniósł Jarosław Kaczyński, bowiem według jego nowego oświadczenia, majątek polityka wzrósł o 22 tysiące w porównaniu do poprzedniego zeznania.

Straty poniósł natomiast premier Mateusz Morawiecki. Obecnie polityk ma 4,93 miliona oszczędności, a w poprzednim oświadczeniu deklarował 5,1 miliona złotych.

Imponujący jest także majątek Włodzimierza Czarzastego, który oprócz pokaźnej sumy gotówki ma również majątek w postaci obrazów, jachtu oraz kolekcji sreber.

Jak informował portal „Życie”: POLACY ZAPOMNIELI O ISTNIENIU KORONAWIRUSA? ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA PRZYPOMINA, ŻE PANDEMIA NADAL TRWA

Przypomnij sobie: PAPIEŻ FRANCISZEK UDAJE SIĘ NA ZASŁUŻONY ODPOCZYNEK. JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI DUCHOWNEGO

Portal „Życie” pisał również:MINISTERSTWO ZDROWIA PRZEKAZAŁO BARDZO WAŻNE INFORMACJE. O CO DOKŁADNIE CHODZI