Serial „Janosik” przyciągał przed telewizory tysiące Polaków. Co jakiś czas poszczególne odcinki są emitowane na antenie TVP i nadal cieszą się dość sporą popularnością.

Widzowie uwielbiali ten serial

Jak informuje portal Pikio.pl pierwsza emisja serialu „Janosik” miała miejsce 45 lat temu. Jak się okazuje, od tego czasu sporo zmieniło się w życiu aktorów tej popularnej polskiej produkcji.

Główną damską rolę w serialu Janosik zagrała Ewa Lemańska. Wcieliła się ona bowiem w rolę Maryny. Jak się okazuje, serial nie był jej debiutem jednak to właśnie dzięki niemu stała się niesamowicie rozpoznawalną aktorką w naszym kraju.

Wiele osób podejrzewało także, że prywatnie pomiędzy Ewa Lemańską, a Markiem Perepeczko narodził się romans, jednak aktorka stanowczo temu zaprzecza.

- Nie, nie, nie! Był kolegą. Bronił mnie przed głupimi pomysłami innych panów... Był wspaniałym przyjacielem. Nie było żadnego romansu! Była przyjaźń, ale taka naprawdę porządna - wyjaśniła Ewa Lemańska w jednym z wywiadów, którego udzieliła kilka lat temu.

bananowemydlo.tumblr.com

Jak potoczyła się kariera aktorki?

Jak się jednak okazuje, mimo tego że Ewa Lemańska stała się bardzo rozpoznawalna, po zakończeniu emisji serialu „Janosik” nie otrzymywała zbyt wielu propozycji od innych producentów.

- Czekałam, czekałam i czekałam, a tu nic... jakieś takie duperele. Niektóre powiedziałabym, że nawet sympatyczne, jak hrabina Chłapowska. Ale w sumie nie było tej propozycji, którą tak naprawdę załapałabym i chciała zagrać - wyznała aktorka.

Jak się okazuje, ostatnim filmem w którym zagrała Ewa Lemańska był serial „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”. Po zakończeniu zdjęć do tej produkcji aktorka postanowiła przenieść się do USA. Zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie rozpoczęła karierę modelki.

- Miałam chłopaka tutaj w Polsce. No i ten chłopak wyjechał do USA. Przez stewardesy przesyłał mi listy, że zostaje w tych Stanach. Nie chciał mi powiedzieć, bo bym go zatrzymała. Dzwonił i namawiał mnie do przyjazdu. Dwa lata czekałam. I wyjechałam - opowiedziała w wywiadzie.

Ewa Lemańska pracowała jako modelka, aż do czasu tragicznych wieści, jakie oznajmili jej lekarze. Okazało się, że kobieta cierpi na raka piersi. Finalnie jednak pokonała nowotwór.

Jej choroba zmotywowała ją do nauki zawodu pielęgniarki i późniejszej pracy w szpitalu. Zaraz po rozpoczęciu emerytury Ewa Lemańska zamieszkała na Florydzie.

Cesar Palace Las Vegas

Posted by Ewa Lemanska/Roycewicz on Saturday, March 30, 2013

Jak informował portal „Życie”: ŻONY ZNANYCH PIŁKARZY WSPIERAJĄ SIĘ W TRUDNYCH CHWILACH. ANNA LEWANDOWSKA DORADZIŁA MAŁGORZACIE ROZENEK

Przypomnij sobie: ZACHOWANIE MĘŻA BARBARY KURDEJ-SZATAN TOTALNIE ZDUMIAŁO OBSERWATORÓW. NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ, RAFAŁ SZATAN SKORY DO WIELKICH GESTÓW

Portal „Życie” pisał również: NIE DO UWIERZENIA, ILE LAT MINĘŁO OD ŚLUBU PIOTRA I AGATY RUBIKÓW. CHOĆ NIKT NIE WRÓŻYŁ IM DŁUGIEGO ZWIĄZKU TO ŚWIĘTUJĄ KOLEJNĄ ROCZNICĘ