W ostatnim czasie na wizerunku rodziny królewskiej pojawia się coraz więcej skaz. Wszystko za sprawą kolejnych afer oraz skandali.

Sprawa George'a Floyda spowodowała, że zaczęto dyskutować na temat równego traktowania osób czarnoskórych, zainicjowała także zamieszki i protesty. To sprawiło, że przypomniano sobie o oburzającej wypowiedzi księżnej Michael z Kentu.

Księżna Michael z Kentu na temat osób ciemnoskórych

Jak przywołuje Viva, o sprawie opowiedziała Nicole Young, prezenterka telewizyjna i blogerka lifestyle'owa. Zdarzenie miało miejsce przed 16 laty, była wówczas w restauracji z grupą znajomych.

Nicole Young. Źródło: Twitter
Nicole Young. Źródło: Twitter

„Zachowywaliśmy się dość głośno. Śmialiśmy się, ale przecież to De Silvano” - opowiadała później. Blisko nich siedziała księżna Michael z Kentu.

Jak powiedziała Nicole Young, już przy wejściu do restauracji kobieta popatrzyła na nich „spojrzeniem pełnym obrzydzenia”. Dziesięć minut później uderzyła pięścią w stół, wykrzykując „Dosyć, musicie się uciszyć!”.

Później zażądała od obsługi zmiany stolika, a odchodząc, powiedziała przyjaciołom „Musicie wrócić do kolonii!”, wymachując pięścią.

„Do tamtej pory myślałam: Jestem tutaj, jestem świetnie ubrana, mam na nogach Jimmy'ego Choo, jestem profesjonalna, wszyscy wiedzą, czym się zajmuję, mam świetną pracę – wszystko jest w należytym porządku. Nie przeszło mi przez myśl, że ktoś może patrzeć na mnie, jak na Ciotkę Jeminę (marka produktów spożywczych, których logiem jest stereotypowy wizerunek czarnej kobiety w sile wieku – przyp. red.). Ale tamto zdarzenie szybko sprowadziło mnie na ziemię. (...) Ta kobieta była tak bezczelna i nachalna. Miała czelność machać nam pięścią przed oczyma” - relacjonowała blogerka.

Księżna Michael z Kentu i królowa Elżbieta II. Źródło: viva.pl
Księżna Michael z Kentu i królowa Elżbieta II. Źródło: viva.pl

Wyznała, że chciała wygarnąć księżnej, co sądzi o jej wypowiedzi, jednak powstrzymał ją jeden z przyjaciół, prosząc, by „nie robiła z siebie przestępcy”.

„Codziennie o tym myślę. To był przełomowy moment w moim życiu” - mówiła po latach.

„Już to mówiłam, ale powtórzę jeszcze tysiąc razy. Rasizm musi być głośno nazywany po imieniu” - pisała.

Myślicie, że w obliczu ostatnich wydarzeń i silnej działalności ruchu BLM (Black Lives Matter) królowa Elżbieta odniesie się do poczynań żony własnego kuzyna?

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: LEKARZE OSTRZEGAJĄ PRZED NASILENIEM EPIDEMII KORONAWIRUSA. WIADOMO O CO DOKŁADNIE APELUJĄ

Jak informował portal Życie: ANNA I GRZEGORZ BARDOWSCY PO FALI KRYTYKI PRZERWALI MILCZENIE. W SIECI POJAWIŁ SIĘ ICH OBSZERNY KOMENTARZ NA TEMAT SPOTKANIA Z ANDRZEJEM DUDĄ

Portal Życie pisał również o… GDZIE NA GRZYBY MIMO SUSZY? CHOĆ TO JESZCZE NIE SEZON TO GRZYBIARZE ALARMUJĄ: W LASACH PRAWDZIWE ZATRZĘSIENIE