Wielki żal, ale zrozumiała decyzja królowej Elżbiety II. Ze względu na ryzyko szybszego rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród Brytyjczyków i niebezpieczeństwo dotyczące organizacji imprez masowych w obecnej sytuacji zmusiły Pałac Buckingham i królową Elżbietę II do odwołania niezwykle wystawnych, tradycyjnych uroczystości związanych z urodzinami głowy Zjednoczonego Królestwa.

Na cześć królowej odbyła się jedynie mocno okrojona, jeśli chodzi o zasięg parada wojskowa, którą monarchini obserwowała z okien Windsoru.

Z powodu koronawirusa nie odbyła się wielka parada wojskowa na cześć królowej Elżbiety II. Poddani zawiedzeni, ale rozumieją sytuację

To właśnie wielka parada od setek lat jest centralnym i najważniejszym punktem w kalendarzu świat narodowych każdego mieszkańca Wielkiej Brytanii. W UK urodziny królowej obchodzi się dokładnie tak, jak święto narodowe i wszyscy trwają w oczekiwaniu na wystawne uroczystości, paradę z udziałem wojsk Zjednoczonego Królestwa, a także koncerty, które najczęściej odbywają się w Hyde Parku.

Tym razem nie było to jednak możliwe. Poddani nie mieli szansy zobaczyć machającej do nich z balkonu Pałacu Buckingham królowej, wiwatując i klaszcząc na cześć ukochanej monarchini. Całą organizację uroczystości zakłóciła bowiem epidemia koronawirusa.

Królowa Elżbieta II nie chcąc stać się powodem możliwego szybszego rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród poddanych zdecydowała, że nie będzie narażać Brytyjczyków na bliski kontakt podczas imprez masowych i na jej część odbyła się jedynie skromna defilada.

Monarchini obejrzała ją nie w Londynie, a w Windsorze, gdzie przebywa od chwili ogłoszenia epidemii. Wojskowi i wszyscy uczestnicy parady zachowali środki ostrożności i odpowiedni dystans społeczny. Wielka szkoda, że królowa nie mogła ucieszy się swoimi urodzinami jak zwykle!

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Przypomnij sobie o… NARZECZENI NIE TAK WYOBRAŻALI SOBIE DZIEŃ SWOJEGO ŚLUBU. NIESPODZIEWANIE POJAWIŁA SIĘ NA NIM DRUGA PANNA MŁODA

Portal Życie pisał również o… BANALNY PATENT NA TO, JAK MOŻNA USTRZEC SIĘ PRZED KRADZIEŻĄ. NIKT SAM BY NA TO NIE WPADŁ