Pandemia koronawirusa sprawiła, że nad brytyjską rodziną królewską zawisły ciemne chmury. Szybko okazało się, że książę Karol zaraził się groźnym patogenem, jednak szczęśliwie dość szybko doszedł do siebie i nie miał kontaktu z innymi członkami rodziny. Później głośno było o tym, że kamerdyner królowej zapadł na COVID-19 i obawiano się, czy królowa mając z nim kontakt sama nie została zarażona.

Właśnie z tego powodu brytyjskie media aż huczą od plotek związanych z możliwym ustąpieniu z tronu przez królową Elżbietę II. 94-letnia monarchini obawia się o swoje bezpieczeństwo, choćby z powodu kontaktów ze służbą, politykami a nawet poddanymi. Wiekowa królowa znajduje się w grupie najwyższego ryzyka.

źródło: Instagram

Wszyscy zatem martwią się o to, by najdłużej panujący monarcha w Wielkiej Brytanii, a po ze śmierci króla Tajlandii, najdłuższej panujący władca na świecie nie przeniosła się na tamten świat z powodu powikłań po COVID-19.

Stąd właśnie ogromne zaangażowane w pracę na rzecz Brytyjczyków ze strony księcia Karola, a szczególnie wnuka królowej i prawdopodobnie nowego króla, księcia Williama i księżnej Kate, którzy mają od dwóch miesięcy wyjątkowo trudny czas i zmęczenie sytuacją daje się im we znaki.

źródło: Instagram

Plotki są jednak coraz głośniejsze, że królowa ze względu na zagrożenie na stałe usunie się w cień i abdykuje na rzecz swoich potomków – księcia Karola lub księcia Williama. Obecnie, królowa wyniosła się z pałacu Buckingham i przebywa w wiejskiej posiadłości.

Jak przekazał niedawno „The Sun” królewski biograf Andrew Morton, królowa najpewniej nie wróci królowa nie wróci już do obowiązków sprzed pandemii.

- To niezwykle smutne, ale nie widzę by królowa w przyszłości miała wznowić swoją pracę – tłumaczy.

Kto otrzyma majątek po królowej Elżbiecie II? Monarchini posiada dobra w zawrotnej kwocie!

Wdług magazynu „New Idea” Elzbieta II postanowiła ujawnić najbliższym treść swojego testamentu w razie jej możliwej śmierci.

Okazuje się, ze testament królowej znajduje się w Somerset House w metalowym sejfie, a królewskie dokumenty określające rozdysponowanie spadku są owiane tajemnicą zgodnie z ustawionym w 2002 roku prawem.

źródło: Instagram

Nie wiadomo zatem, kto otrzyma spadek po królowej Elżbiecie II, jak zostanie rozdysponowany i na jakie dobra mogą liczyć członkowie brytyjskiej monarchii po śmierci królowej. Wiadomo jednak, że Królowa Matka zgromadziła majątek w kwocie 70 milionów funtów, który w całości otrzymała po jej śmierci w 2002 roku właśnie królowa Elżbieta II.

Ponadto, sama zgromadziła sporo własnych dóbr, w tym lokaty bankowe, akcje czy obligacje w banku Coutts, dzieła sztuki, luksusowe posiadłości, stajnie pełne koni najwyższego urodzenia, a także drogocenna kolekcja biżuterii. Jak wynika z szacunków jej własny, odrębny od Korony majątek ma osiągać 300 milionów funtów.

Większość majątku zostanie zapewne rozdysponowana między członków najbliższej rodziny.

Przypomnij sobie o… JAKO 10-LATKA DZIEWCZYNKA ZOSTAŁA BEZ RODZICÓW. PRACUJE NA BUDOWIE, ŻEBY DOROBIĆ TROCHĘ PIENIĄDZY. POWÓD DLA KTÓREGO TO ROBI, PORUSZA

Jak informował portal Życie: WYKRYTO KOLEJNE OGNISKA WIRUSA. TYM RAZEM W SZPITALACH I NA TARGOWISKACH. JAKIE KROKI PODJĘTO

Portal Życie pisał również o… JUŻ OD JUTRA WCHODZĄ W ŻYCIE NOWE PRZEPISY. SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ MUSZĄ NA NIE ZWRÓCIĆ KIEROWCY