Należy przypomnieć, że już jutro, 30 maja nasz kraj wejdzie w kolejny i już ostatni etap znoszenia obostrzeń nałożonych podczas epidemii koronawirusa.

Kolejny etap przed nami

Co za tym idzie, zniesiony zostanie nakaz noszenia maseczek podczas przebywania na otwartej przestrzeni. Nie będziemy musieli zakładać ich już np. na spacery do parku.

Pamiętajmy jednak, że nadal będą obowiązywać podczas przebywania w sklepie czy też korzystania z komunikacji miejskiej.

Kierowcy mają bowiem wątpliwości, jak jutrzejsze zniesienie obostrzeń wpłynie na ich funkcjonowanie i czy są nadal zobowiązani do noszenia maseczek.

- Zakrywanie ust i nosa konieczne jest w środkach publicznego transportu zbiorowego oraz w samochodzie osobowym, w którym poruszają się co najmniej dwie osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie. W komunikacji i taksówce maseczka jest więc obowiązkowa chyba, że kabina kierowcy oddzielona jest od przedziału pasażerskiego - wyjaśnił jeden z policjantów, pracujących w Komendzie Głównej Policji podczas wywiadu dla portalu „MSN”.

Nadal powinniśmy uważać

Jak jednak przypomina portal Pikio.pl mandat, który możemy otrzymać za brak maseczki podczas poruszania się samochodem jest ostatecznym środkiem jaki stosuje policja. Z reguły służby mundurowe ograniczają się tylko do pouczania pasażerów auta o zaleceniach w tej kwestii.

Jeśli jednak nie będziemy stosować się do zaleceń i zdejmiemy maseczkę, tam gdzie zobowiązani jesteśmy ją nosić kara za taką decyzję może być dotkliwa. Mandaty za brak maseczek wynoszą od 5 do nawet 30 tysięcy złotych.

Pamiętajmy zatem, aby zakładać maseczki wszędzie tam gdzie są one koniecznie, również podczas podróży autem z osobą z którą nie mieszkamy na co dzień.

Mimo znoszenia obostrzeń epidemia nowego wirusa z Chin nadal trwa i nieustannie powinniśmy dbać o higienę.

Portal „Życie” informował: KOLEJNE OGNISKO ZACHOROWAŃ. TYM RAZEM DOTYCZY STOLICY

Przypomnij sobie: MARCIN SZUMOWSKI KOMENTUJE DONIESIENIA PRASOWE WOKÓŁ SWOJEJ OSOBY. TWIERDZI, ŻE SAM JEST POSZKODOWANY I NIE CZUJE SIĘ WINNY

Na portalu „Życie” pisaliśmy również: WICEMINISTER ZDROWIA NIE MA DOBRYCH INFORMACJI O LEKU, W KTÓRYM POKŁADANO WIELKIE NADZIEJE. WIELE KRAJÓW WYCOFUJE GO ZE SZPITALI