Koronawirus zmienił naszą codzienność w sposób, którego nikt się nie spodziewał. Zmianie uległo niemal wszystko. I choć obecnie świat zaczyna wracać do normalności, to jeszcze długo potrwa, zanim wszystko będzie takie jak dawniej.

W Polsce znoszone są kolejne obostrzenia – już 30 maja w niektórych miejscach będzie można zdjąć maseczki, zniesiony zostanie także limit osób w sklepach, restauracjach oraz kościołach, 6 czerwca otwarte zostaną salony tatuażu i siłownie. Polacy cieszą się także z faktu, że – choć na nowych zasadach – już niebawem pójdą do kina czy teatru.

Jednak czy to oznacza koniec pandemii?

Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube

Nowe ogniska koronawirusa

Jak podaje redakcja Faktu, właśnie odkryto nowe ognisko koronawirusa. Okazuje się więc, że trudno mówić o wygaszeniu pandemii – co rusz znajdują się miejsca, w których dochodzi do serii zarażeń, a te bardzo łatwo przenoszone są na kolejne osoby.

Tym razem ognisko zostało wykryte… w szpitalu. Nie tylko wśród pacjentów, lecz także pracowników placówki. To jeszcze nie wszystko.

Jak podaje do wiadomości dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Robert Tomasz Krawczyk, tylko do 28 maja potwierdzono koronawirusa u 20 osób z Kliniki Kardiologii Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie.

Wciąż nieznane są wyniki testów części osób. Obecnie do kliniki nie są przyjmowani kolejni pacjenci, a ci, którzy otrzymali ujemny wynik testów, zostali odesłani do domów. Resztę przewieziono do szpitala MSWiA.

Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube
Koronawirus. Źródło: Youtube

To jeszcze nie wszystko – kolejne ognisko, z aż 60 zarażonymi, odkryto w Szpitalu Wolskim. Sytuacja jest zła także w kompleksie handlowym Marywilska 44 – tam potwierdzono COVID-19 u 12 sprzedawców.

Kolejnym ogniskiem stał się ośrodek dla cudzoziemców na Targówku, gdzie do 26 maja wynik dodatni uzyskano u 32 osób.

Przypomnij sobie o… WICEMINISTER ZDROWIA NIE MA DOBRYCH INFORMACJI O LEKU, W KTÓRYM POKŁADANO WIELKIE NADZIEJE. WIELE KRAJÓW WYCOFUJE GO ZE SZPITALI

Jak informował portal Życie: JAKO 10-LATKA DZIEWCZYNKA ZOSTAŁA BEZ RODZICÓW. PRACUJE NA BUDOWIE, ŻEBY DOROBIĆ TROCHĘ PIENIĄDZY. POWÓD DLA KTÓREGO TO ROBI, PORUSZA

Portal Życie pisał również o… IRENA SANTOR. JEJ NAJBLIŻSZE PLANY MOGĄ BARDZO ZASMUCIĆ JEJ WIERNYCH FANÓW. CO SIĘ STAŁO?