Na ostatniej konfeencji prasowej mogliśmy usłyszeć od Ministra Zdrowia zapowiedź zdjęcia z nas obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni. Jak podaje "Pikio", wprowadzenie czwartego etapu łagodzenia obostrzeń nie oznacza obiecanego powrotu do normalności.

Resort zdrowia łagodzi jedno obostrzenie, by wprowadzić inne

Od 1 czerwca wejdzie nowe obostrzenie, które według Łukasza Szumowskiego jest niezbędne w obliczu zniesienia innego, uciążliwego dla Polaków i polskiej gospodarki zakazu podrużowania samolotem. Jak już wiemy, będzie można poruszać się w przestrzeni publicznej bez maseczek tylko na otwartej przestrzeni, przy zachowaniu zalecanego dystansu społecznego.

Co zatem z samolotami? Będzie można przemieszczać się samolotem na terenie naszego kraju. W związku z tym, minister zdrowia czuł się w obowiązku wprowadzić z tej okazji zasady bezpieczeństwa sanitarnego, które będą obowiązywały podczas podruży samolotem.

Zalecenia resortu zdrowia odnośnie podróżowania samolotem

YT

Jak zapewne można się domyślić, na wyposażony w środki do dezynfekcji rąk pokład samolotu wkraczamy w maseczkach. Zanim wypełnimy wymaganą przez Łukasza Szumowskiego kartę lokalizacyjną, sprawdzą nam temperaturę i od 38 stopni Celsjusza, zostaniemy wyproszeni z samolotu. Ważną sprawą będzie także gruntowna dezynfekcja całego samolotu nie rzadziej, niż raz na dobę.

Janusz Korwin Mikke przyłapany na plaży: DZIWNE ZACHOWANIE ZNANEGO POLITYKA PRZYKUŁO UWAGĘ

Jak informował portal Życie: MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY KORONAWIRUSA W POLSCE. W NIEKTÓRYCH REJONACH SYTUACJA WYMYKA SIĘ SPOD KONTROLI

Portal Życie pisał również o… WAŻNA DECYZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA. DONIESIENIA NA TEMAT LECZNICZYCH WŁAŚCIWOŚCI JEDNEGO Z LEKÓW OKAZAŁY SIĘ FAŁSZYWE