Okazy, jakie można spotkać w kolekcji biżuterii w zbiorach królowej Elżbiety II są imponujące i robią wrażenie na każdym, kto choć na nią spojrzy. Nie chodzi tu nawet o samą jakość i koszt, ale historię, jaka stoi za tym zbiorem.

Wiele z posiadanych przez królową Elżbietę klejnotów to odziedziczone po Królowej Matce i dalszych przodkach przedmioty, często o kilkusetletniej historii. Wiele z okazów królowa otrzymała w specjalnych prezentach od poddanych z całego świata w ramach Commonwealthu.

Wiadomo, że sporą część z nich królowa darzy wielkim sentymentem i nie potrafi się z nimi rozstać, a inne praktycznie pozostają w pałacu Buckingham. Dziś jedyny dostęp do tych przepięknych przedmiotów i możliwość pożyczania ich na specjalne okazje ma jedynie żona jej ukochanego wnuka, księżna Kate. Czy to ona odziedziczy w całości biżuterię królowej po śmierci Elżbiety II? Sprawę wyjaśnia magazyn Viva!

Kto odziedziczy biżuterię królowej Elżbiety II? To skomplikowana sytuacja!

Okazuje się, że biżuteria królowej Elżbiety II dzieli się na dwie części. Jedna z nich to tzw. Królewska Kolekcja, która wlicza się w spuściznę majątkową Windsorów. Zaliczyć trzeba do niej m.in. naszyjnik koronacyjny, który od 1901 roku nosi w trakcie koronacji każda brytyjska monarchini. Do Royal Collection należy również brosza o nazwie Cullinan.

źródło: Pinterest

Tych klejnotów księżna Kate jednak nie otrzyma. Choć królowa Elżbieta II może nimi dziś rozporządzać do woli to tytularnie należą do… Korony, więc po śmierci królowej przejdą we władanie jej prawowitego dziedzica, księcia Karola i księżnej Camilli.

źródło: Pinterest

Przypomnij sobie o… JAKO 10-LATKA DZIEWCZYNKA ZOSTAŁA BEZ RODZICÓW. PRACUJE NA BUDOWIE, ŻEBY DOROBIĆ TROCHĘ PIENIĄDZY. POWÓD DLA KTÓREGO TO ROBI, PORUSZA

Jak informował portal Życie: WYKRYTO KOLEJNE OGNISKA WIRUSA. TYM RAZEM W SZPITALACH I NA TARGOWISKACH. JAKIE KROKI PODJĘTO

Portal Życie pisał również o… JUŻ OD JUTRA WCHODZĄ W ŻYCIE NOWE PRZEPISY. SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ MUSZĄ NA NIE ZWRÓCIĆ KIEROWCY