Portal Pikio.pl informuje o tym, gdzie w czerwcu można wybrać się na grzyby, by wrócić do domu z naręczem najlepszych okazów. Najciekawsze miejsca na zbiory pysznych pachnących darów polskich lasów zdradzają wytrawni grzybiarze, którzy nawet podczas suszy wiedzą, gdzie się wybrać, by móc zebrać naprawdę dorodne okazy!

Właśnie tam warto wybrać się na grzybobranie. W tych miejscach nawet w czerwcu i podczas suszy można znaleźć piękne okazy!

Gdzie na grzyby? Portal Pikio.pl zdradza najciekawsze miejsca na grzybobranie, zasięgając języka u wytrawnych grzybiarzy, którzy w Internecie pokazali, gdzie najlepiej ruszyć w plener, by nawet późną wiosną móc zebrać wspaniałe okazy grzybów. Co ciekawe, grzyby dość mocno zaskoczyły w tym roku Polaków, pojawiając się w wielu miejscach już wiosną i to mimo zapowiadanej suszy. Wszyscy wiemy, że właściwą porą grzybobrania jest późne lato i wczesna jesień!

fot. Pixabay

Czy są jednak takie lasy, gdzie grzyby dosłownie obrodziły i to tak wcześnie? Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, a do tego jest jedno województwo, które jest wręcz nimi zasypane.

Szczegóły są znane dzięki Radiu Kolor, które zapytały najwytrawniejszych polskich grzybiarzy, gdzie się udać na zbiory. Najwięcej grzybów ma występować – co zaskakujące – na Mazowszu, które do tej pory nie obfitowało raczej w te organizmy.

Tu panuje dosłowny urodzaj, a pani Kasia z Białołęki w rozmowie z radiem przekonuje, że przede wszystkim obrodziły koźlarze, a także kurki. Najlepiej odwiedzać okolice Węgrowa, Łochowa i Radzymina. Pan Michał potwierdza, dodając, że warto również zawitać do lasów w pobliżu Otwocka i Garwolina. Podobnie dużo grzybów jest w okolicach Nadarzyna i Wyszkowa.

- Spokojnie można wybrać się w okolice Puszczy Kampinoskiej, uważając, by nie zapuszczać się w jej głąb. Na terenie parku narodowego obowiązuje zakaz zbierania grzybów - przypominał na antenie Radia Kolor pan Michał.

fot. Pixabay

Jak informował portal „Życie”: JAK ROZRÓŻNIĆ GRZYBY JADALNE I GRZYBY TRUJĄCE? ISTNIEJE KILKA PROSTYCH SPOSOBÓW

Przypomnij sobie: NIESAMOWITY WYSYP GRZYBÓW. INTERNAUCI PRZEŚCIGAJĄ SIĘ W POKAZYWANIU SWOICH IMPONUJĄCYCH ZBIORÓW

Portal „Życie” pisał również: SEZON GRZYBOBRANIA ROZPOCZĘTY. JAKIE MIEJSCA SĄ NAJLEPSZE NA ZBIORY I JAKIE GATUNKI MOŻNA ZNALEŹĆ?