Jak podaje "gazetakrakowska.pl", wielu grzybiarzy i zwykłych spacerowiczów donosi już o pierwszych pięknych okazach grzybów. Wspominali o kozakach, prawdziwkach, a także siniakach lub gniewusach, które są niczym innym, jak borowikami ceglastoporymi. Gdzie mozna je wszystkie znaleźć?

Gdzie szukać najpiękniejszych okazów

Podkarpackie Nadleśnictwo Baligród publikuje już wspaniałe fotografie pięknych grzybów, podobnie jak mieszkańcy Beskid, oraz turyści, którzy tam teraz odpoczywają.

Facebook/Agnieszka Borsuk

Każdy amator grzubów pamięta, jak obfite i bogate zbiory podarował nam sezon grzybobrań w zeszłym roku. Obfitości te trwały w okresie letnim i jesiennym.

Czy bieżący rok także obdarzy nas takim grzybobraniem? Niebawem zaczniemy się przekonywać, a póki co wiadomo, że pierwsze grzyby już zostały zebrane w różnych zakątkach kraju, choć zbieranie grzybów do tej pory nie mogło się nam kojarzyć z wiosną!

Jak się jednak okazuje, w połowie maja Nadleśnictwo Baligród w województwie podkarpackim pochwaliło się w mediach społecznościowych pierwszymi nieśmiałymi zbiorami borowików, co zapoczątkowało wręcz lawinę innych zdjęć zebranych przez leśników okazów. W Andrychowie i Żywcu, pojawiły się doniesienia o pierwszych borowikach ceglastoporych.

Nadleśnictwo Baligród opublikowało w jednych z najnowszych postów informację o znalezieniu pięknych okazów prawdziwka.

W bukowych lasach nad Solinką wysyp prawdziwków, a w jedlinach nad Hoczewką tylko czarny grzyb z pojedyncza się pokazuje...


Facebook/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe


Facebook/Nadleśnictwo Baligród/Lasy Państwowe

Na stronę facebookową Nadleśnictwa dotarły także inne grzyby:

Nastał czas burz, upałów i pierwszych kozaków...


Facebook/Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe

O tym pisaliśmy: Wielka radość Radka Majdana! Małgorzata Rozenek-Majdan urodziła mu dzidziusia

Zerknij: Seniorka odebrała telefon, po którym natychmiast udała się do banku. 82-letnia kobieta straciła sporą kwotę pieniędzy