Jak podaje "Pikio", 82-letnia lublinianka odebrała w poniedziałek, 8 czerwca telefon z rozpaczliwym błaganiem o pomoc. Mężczyzna podający się za jej syna, płakał do słuchawki, prosząc o pilną pomoc finansową.

Była przekonana, że ratuje syna

Gdy telefon przejął kolejny z oszustów, podał się za funkcjonariusza policji. Po tym, co powiedział, biedna staruszka była przekonana, że nie ma innego wyjścia i udała się do banku.

Mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji poinformował kobietę, że jej syn, z którym właśnie rozmawiała, spowodował groźny wypadek i aby nie został aresztowany, musi wpłacić policji 20 tysięcy złotych.

YT

Gdy seniorka przyznała, że nie posiada takiej gotówki w domu, oszust polecił jej wyciągnięcie pieniędzy z banku.

Kobieta była przekonana, że uchroni tym syna przed więzieniem. Poszła więc do banku, wybrała 20 tysięcy złotych i przekazała rzekomemu policjantowi. Złodzieje w bezwzględny sposób wykorzystali dobre serce i łatwowierność 82-letniej lublinianki.

Oszuści są poszukiwani przez policję

Funkcjonariusze policji wszczęli dochodzenie, oraz rozpoczęli poszukiwania fałszywego syna i policjanta. Funkcjonariusze nie przestają przypominać o tego typu oszustwach i o tym, że należy zachować czujność w takich sytuacjach. Niestety oszuści wynajdują co chwilę nowsze i doskonalsze sposoby na to, aby nakłonić starsze osoby do oddania im często całych oszczędności życia.

Policja apeluje o czujność

Ten jeden telefon najprawdopodobniej bezpowrotnie zmienił na gorsze życie 82-latki z Lublina, jednak takich przypadków było już wiele, więc warto wciąż przypominać o sposobach oszustów, a także o zachowaniu ostrożności i czujności podczas rozmów telefonicznych, czy kontaktów za pośrednictwem SMS, czy internetu.

O tym pisaliśmy: Nowa waloryzacja emerytur wchodzi w życie. Ile świadczenia otrzymają seniorzy

Zerknij też tutaj: Straż Miejska nie będzie już przymykać oka. Polacy muszą się przygotować na wysokie mandaty

Przypomnij sobie także: Kolejne przecieki na maturach 2020. Jakie zadania wyciekły dzisiaj i jakie będą konsekwencje?