Podczas pandemii koronawirusa dało się poczuć rozluźnienie w pracy wielu urzędów. Także Straż Miejska dość ospale podchodziła do spełnienia swoich obowiązków. Jednak jak się okazuje, już niedługo ma się to zmienić.

Straż Miejska wraca do pracy!

Nie ma chyba Polaka, który nie narzeka na pracę straży miejskiej. Szczególnie trudne kontakty z funkcjonariuszami mają kierowcy, którzy nieustannie toczą ze strażnikami wiele sporów.

Jak podaje portal Lelum.pl od początku tego miesiąca stawki, jakie muszą zapłacić poznańscy kierowcy za parkowanie swoich aut są po prostu przerażające. Z tego też powodu kierowcy bardzo chętnie szukają ustronnych miejsc, które nie znajdują się w strefie płatnego parkowania. Tutaj jednak zaczyna się spór ze Strażą Miejską.

Jak się jednak okazuje, źle parkujący kierowcy nie są jedynym utrapieniem strażników miejskich. Funkcjonariusze przyznają, że dostają bardzo dużo zgłoszeń odnośnie zakłócania porządku publicznego, bezdomnych zwierząt czy też śmieci rozsypywanych w niedozwolonych miejscach. Jednak mimo natłoku zadań, poznańska Straż Miejska zapowiada, że nie pominie kontrolowania kierowców.

Źródło: autokult.pl

Funkcjonariusze zapowiadają wzmożone kontrole!

Na portalu Fakt.pl pojawiło się nawet oświadczenie Straży Miejskiej w tej sprawie, które brzmi następująco:

Kierowco! Uważaj, jak i gdzie parkujesz! Po przerwie spowodowanej zwiększonym zaangażowaniem strażników na rzecz kontroli przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego rozpoczynamy wzmożone działania ukierunkowane na nielegalne parkowanie.

Jak donosi portal Lelum.pl najwięcej kontroli Straży Miejskiej ma być przeprowadzanych na terenie dzielnic Wilda i Garbary. Kierowcy powinni trzymać się na baczności i uważać na to, w jakim miejscu zostawili swoje auto.

Źródło: radio90.pl

Może zainteresuje Cię to: MINIONA NIEDZIELA NIE NALEŻAŁA DO SPOKOJNYCH. CZY DZIŚ ISTNIEJE SZANSA NA POPRAWĘ POGODY? GDZIE BĘDZIE BURZA

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE