Pandemia COVID-19 trwa w Polsce od marca i wszystko wskazuje, że jeszcze szybko się nie skończy. Eksperci i lekarze przewidują też drugą falę zachorowań na jesień.

Jak lekarze oceniają działania w Małopolsce?

Lekarze oceniają, że przychodnie w województwie spisały się całkiem nieźle organizując system teleporad i zachowując wystarczające środki ostrożności.

Teraz jednak nadszedł czas, aby przygotować się na kolejne zachorowania, które mają się nasilić na jesień.

Postulaty lekarzy

Środowisko medyczne przede wszystkim prosi o lepszy przepływ informacji zwłaszcza między szpitalami, przychodniami i urzędem Wojewody Małopolskiego. Na chwilę obecną jedynym środkiem jest zakładka na stronie BIP.

fot. pixabay

Lekarze chcą też preselekcji epidemiologicznej, a także szkoleń dla pracowników medycznych w sprawie zachowania w czasie epidemii, jednoznacznego określenia w sprawie stosowania środków ochrony osobistej, a także dofinansowanie sanepidu

Wśród postulatów znalazła się też propozycja dla pacjentów o aktywowanie IKP czyli Internetowego Konta Pacjenta, które znacznie ułatwiłoby działania służb.

Zobaczcie o czym jeszcze pisaliśmy: Tutaj pasażerowie biletów już nie kupią. Radni przegłosowali ważną zmianę odnośnie komunikacji miejskiej

Portal Życie Kraków pisał również o: Mieszkańcy DPS czują się uwięzieni. Jak wygląda sytuacja w „Helclówce”?

A także: Gwiazda muzyki przyjedzie do Polski. Wiadomo kiedy i gdzie zaśpiewa dla swoich fanów