Violetta Villas tak naprawdę nazywała się Czesława Gospodarek, z domu Cieślak. Artystka przyszła na świat w 1938 roku. Zmarła 5 grudnia 2011 roku w Lewinie Kłodzkim, we własnym domem.

Jak podaje Fakt, wokalistka robiła oszałamiającą karierę nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Jej barwa głosu zachwycała wszystkich, którzy usłyszeli jej śpiew. Była posiadaczką głosu sopranowego o rozszerzonej skali. Miała słuch absolutny. Ponadto grała na fortefianie, skrzypcach i puzonie.

Violetta Villas. Źródło: Youtube
Violetta Villas. Źródło: Youtube

Wspomnienie Violetty Villas

Wokalistka debiutowała w 1960 roku w Polskim Radiu. Już wtedy została doceniona, a pierwszy występ otworzył jej drzwi do światowej kariery.

W 1961 roku wystąpiła na międzynarodowym festiwalu w Sopocie. Artystkę zwano „białym krukiem wokalistki światowej”. Występowała w II Festival International des Variétés et Music-Halls w Rennes, gdzie zdobyła Grand Prix International d’Interpretation. Międzynarodowe uznanie przyniósł jej także występ w Royan.

Violetta Villas. Źródło: Youtube
Violetta Villas. Źródło: Youtube

Koncertowała we Francji, RFN, Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych. Na scenie pojawiała się u boku takich artystów jak Frank Sinatra, Poul Anka czy Sammy Davis.

To jeszcze nie wszystko – gwiazda świetnie radziła sobie także w innej roli. Była dobrą aktorką – grała w Teatrze Syrena oraz kilku produkcjach krótko- i pełnometrażowych.

Fani byli zachwyceni także niesamowitą urodą Violetty Villas, zwanej niegdyś polskim symbolem seksu. Szczególną uwagę przyciągały gęste, długie pukle loków Villas.

Violetta Villas. Źródło: Youtube
Violetta Villas. Źródło: Youtube

Niestety, jej ostatnie lata nie wyglądały już tak kolorowo. Artystka była uzależniona od alkoholu, morfiny oraz innych używek. Sugerowano, że cierpi na zaburzenia psychiczne.

Zmarła w wieku 73 lat w 2011 roku. Podczas sekcji zwłok zauważono, że Violetta Villas ma złamaną nogę, a także jest znacznie poobijana. Nigdy nie udało się ustalić, co dokładnie doprowadziło do jej śmierci.

Twierdzono natomiast, że opiekunka artystki, Elżbieta B., znęcała się nad swoją podopieczną oraz nie udzieliła jej pomocy przed śmiercią.

Violetta Villas. Źródło: Youtube
Violetta Villas. Źródło: Youtube

Sąd uznał, że kobieta regularnie znęcała się nad Violettą Villas. Ponadto miała izolować artystkę od otoczenia, dodatkowo upajając ją alkoholem. Za takie postępowanie sąd wymierzył Elżbiecie B. karę 1,5 roku pozbawienia wolności. I mimo odwołań oskarżonej, wyrok uznano za prawomocny.

Przypomnij sobie o… POLSKIE WŁADZE MAJĄ NOWY PLAN NA ŚWIADCZENIE SOCJALNE „Z PLUSEM”. MA DOTYCZYĆ TYSIĘCY POLAKÓW, TO WIELKI HIT

Jak informował portal Życie: NIESAMOWITA HISTORIA 7-LETNIEG CHŁOPCA. OPIEKOWAŁ SIĘ SIOSTRĄ PO TYM, JAK PORZUCILI ICH RODZICE

Portal Życie pisał również o… ZENEK MARTYNIUK POKAZAŁ FANOM SWOJĄ REZYDENCJĘ. WNĘTRZA PRZYPRAWIAJĄ O ZAWRÓT GŁOWY