Gdy tylko wybuchła pandemia koronawirusa, Edyta Górniak natychmiast uaktywniła się w mediach społecznościowych. Od tego czasu wypowiada się w różnych kwestiach, choć – co by tu mówić – do ekspertki w sprawach, o których mówi, jeszcze jej daleko.

Jednak jak podaje Pomponik, są osoby, które widzą w niej świetną kandydatkę na prezydenta Polski. Co na ten temat mówi sama zainteresowana?

Czy Edyta Górniak będzie kandydować na prezydenta Polski?

Edyta Górniak przykuła uwagę mediów swoimi wypowiedziami dotyczącymi pandemii koronawirusa oraz obowiązkowych szczepień. Nie trzeba było długo czekać na kolejny krok wokalistki – zaproponowała Łukaszowi Szumowskiemu, ministrowi zdrowia, rozmowę. Na całe nieszczęście dla wokalistki – minister zdrowia nie był zainteresowany publiczną dyskusją.

Edyta Górniak. Źródło: Youtube
Edyta Górniak. Źródło: Youtube

Zaczęło się od tego, co wokalistka powiedziała na temat szczepień. Okazuje się, że należy do grupy antyszczepionkowców – jak sama stwierdziła, woli umrzeć niż dać się zaszczepić.

„Dopóki żyję, nie dam się zaszczepić. Jeśli to będzie przymusowe, to przysięgam, jak tutaj stoję, że wolę odejść z tego świata niż dać komukolwiek wstrzyknąć w mój organizm cokolwiek, czego ja nie znam i nie posiadam wiedzy, żeby pójść do laboratorium i analitycznie sprawdzić, co zostaje wprowadzone do mojej krwi” – grzmiała podczas wywiadu.

Niektórzy fani byli zachwyceni determinacją wokalistki i postanowili namawiać ją, by spróbowała zawalczyć o fotel prezydencji. Co na to Edyta Górniak?

Edyta Górniak. Źródło: Youtube
Edyta Górniak. Źródło: Youtube

„Pewnie wiecie, bo czytaliście na forach, na moich fanpage’u i Instagramie, że jest takie trochę abstrakcyjne zapytanie i prośba o to, bym kandydowała na prezydenta Polski” – napisała w mediach społecznościowych.

„Temat jest dla mnie dosyć abstrakcyjny, mimo że te listy uzasadniające i motywujące są naprawdę bardzo mocne. Jednak nie mogłabym tego zrobić, nie czułabym się przygotowana, nie jest właściwe miejsce dla mnie, nie znam tylu mądrych ludzi, których mogłabym zaprosić do współpracy, do przebudowy kraju. Kto by miał odwagę podjąć się posprzątania wszystkiego w naszej rzeczywistości polskiej?” – głośno się zastanawiali.

Odetchnęliście z ulgą?

Przypomnij sobie o… SZCZERE WYZNANIE MAŁGORZATY OSTROWSKIEJ. PIOSENKARKA JEST POWAŻNIE CHORA

Jak informował portal Życie: SMUTNE WIEŚCI W RODZINIE ANNY DERESZOWSKIEJ. NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ, ŻE JEJ CÓRKA JEST POWAŻNIE CHORA

Portal Życie pisał również o… DZIŚ W KOŚCIELE KATOLICKIM OBCHODZONE JEST BOŻE CIAŁO. DUCHOWNI Z CAŁEJ POLSKI APELUJĄ O ZACHOWANIE ZDROWEGO ROZSĄDKU