11 czerwca 2020 roku to w kalendarzu katolików bardzo ważny dzień. Dziś mają miejsce procesje z okazji Bożego Ciała.

Inaczej niż zwykle?

Dziś w kościołach w całym kraju obchodzone jest Boże Ciało. Jest to bardzo ważne święto dla katolików, bowiem uroczystość ta ma na celu uczczenie Jezusa. Podczas święta wierni udają się w procesję, która przechodzi przed cztery kolejne ołtarze. Podczas procesji przenoszona jest monstrancja, w której znajduje się Najświętszy Sakrament.

Tradycją jest już to, że w procesji biorą udział niezliczone tłumy wiernych. Wiemy jednak, że w tym roku sytuacja jest wyjątkowa. Mimo zniesienia wielu obostrzeń, w tym zakazu ilości ludzi przebywających w jednym czasie w świątyni, epidemia koronawirusa w naszym kraju nadal zbiera spore żniwo.

Jak więc w obliczu tak trudnej sytuacji będą wyglądać tegoroczne obchody Bożego Ciała w naszym kraju?

Głos na ten temat zabrał Ojciec Gużyński podczas rozmowy z Markiem Kacprzakiem w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski.

Ojciec Gużyński przypomina o tym, aby podczas procesji zachować zdrowy rozsądek i ostrożność. Zaznacza, że sam nie ma dokładnych informacji co do skali epidemii w naszym kraju.

Źródło: olsztyn.com.pl

Zachowajmy zdrowy rozsądek

Marek Kacprzak zapytał także duchownego o to, czy kościół w naszym kraju radzi sobie z obecną epidemią czy też się w niej pogubił.

Duchowny zaznaczył, że wiele decyzji duchownych zależy od ich odwagi, ale też od miejsca w jakim się znajdują. Przyznał jednak, że kiedy widzi że odsetek osób badanych w naszym kraju jest relatywnie niski, to nie wie czy może wierzyć w to, że obecnie sytuacja w naszym kraju jest opanowana, a duże ilości osób zakażonych wynikają tylko z pojawiania się lokalnych ognisk.

– Nie chce, by doszło do takiej sytuacji, że masowe uczestnictwo w procesjach Bożego Ciała lub pielgrzymkach przysporzyłoby kłopotu zdrowotnego czy organizacyjnego – podkreślił Ojciec Gużyński.

Jeśli zamierzamy dziś uczestniczyć w procesjach z okazji Bożego Ciała pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniego dystansu, a także o korzystaniu z maseczek oraz środków higieny osobistej. Epidemia w naszym kraju nadal nie wygasła, a więc sytuacja nie jest w pełni bezpieczna.

Źródło: zawiercianskie.pl

Może zainteresuje Cię to: SYTUACJA NA ŚLĄSKU NADAL NIE JEST NAJLEPSZA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ MATEUSZ MORAWIECKI

Polecamy także: GDAŃSK: CZY SZYKUJE SIĘ KONFLIKT POMIĘDZY ŁUKASZEM SZUMOWSKIM, A EDYTĄ GÓRNIAK? MINISTER ZDROWIA MOCNO SKRYTYKOWAŁ PIOSENKARKĘ

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE