Pandemia koronawirusa trwa już prawie pół roku. Czy możemy liczyć na to, że wraz z nadejściem lata problem zniknie?

Naukowcy zabrali głos

Od kiedy tylko pojawiła się na świecie pandemia koronawirusa, wielu naukowców było zdania, że wysokie letnie temperatury wybawią nas od groźnego wirusa. Podobne zdanie mieli także specjaliści Światowej Organizacji Zdrowia na temat działania niskich temperatur, które miały nadejść wraz z zimą rozpoczynającą się na południowej półkuli.

Jak jednak informuje portal fakty.interia.pl, Michael Ryan, jeden z głównych specjalistów Światowej Organizacji Zdrowia poinformował, że nie ma żadnych dowodów, aby pora roku czy temperatura miała wpływ na koronawirusa.

- Jeśli zmiana klimatu pomoże w walce z chorobą, to świetnie. Ale nie możemy opierać się na oczekiwaniach, że temperatury czy pory roku będą miały wpływ na wirusa. Musimy skupić się na działaniach zdrowotnych i stosowaniu się do zaleceń społecznych - zaznaczył ekspert.

Jak przenosi się wirus?

Co więcej, specjaliści pracujący dla Światowej Organizacji Zdrowia nadal nie mają również pewności, w sprawie sposobu przenoszenia wirusa. Dokładnie nie jest nadal wiadome, czy osoby które nie wykazują objawów nosicielstwa koronawirusa zarażają innych zdecydowanie bardziej, czy też może wcale nie roznoszą nowego wirusa na inne osoby.

Od początku pandemii na świecie odnotowano 7 milionów 400 tysięcy przypadków. Specjaliści pracujący na amerykańskim Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa potwierdzili, że z powodu wirusa z Chin, na całym świecie zmarło 416 tysięcy osób.

Kiedy wreszcie zakończymy walkę z wirusem i wrócimy do normalnego życia? Na ten moment naukowcy nie są w stanie podać żadnej wiążącej daty.

Może zainteresuje Cię to: SYTUACJA NA ŚLĄSKU NADAL NIE JEST NAJLEPSZA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ MATEUSZ MORAWIECKI

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE