Od marca nieustannie odnotowujemy w naszym kraju wzrost przypadków koronawirusa. Kiedy wreszcie sytuacja ulegnie zmianie?

Nieustannie przybywa przypadków

Codziennie o godzinie 10 rano Ministerstwo Zdrowia przedstawia pierwszy z dwóch codziennych raportów dotyczących koronawirusa.

- Mamy 108 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (54), opolskiego (13), małopolskiego (10), świętokrzyskiego (9), pomorskiego (5), wielkopolskiego (5), zachodniopomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), podlaskiego (3), dolnośląskiego (1), lubelskiego (1) - brzmi dzisiejsze oświadczenie Ministerstwa Zdrowia opublikowane na Twitterze.

Co więcej, od ostatniego raportu odnotowane zostały kolejne ofiary koronawirusa. Zmarło dokładnie 8 osób i i jest to jedna kobieta - 78 lat w Poznaniu, a także kobiety w wieku: 85, 65, 59 lat oraz mężczyźni w wieku: 67, 71, 92, 65. Wszystkie siedem osób zmarło w szpitalu w Zgierzu koło Łodzi.

Kiedy koniec epidemii?

Od początku epidemii koronawirusa, do dziś w naszym kraju łącznie potwierdzono 27 668 przypadków nowego wirusa, a 1 191 osób zmarło z tego powodu.

Nieustannie lekarze toczą walkę z nowym wirusem. Jednak jak widać epidemia nie odpuszcza i nieustannie napływają do nas informacje o nowych zakażeniach oraz zgonach.

Pamiętajmy, aby pomimo luzowania obostrzeń, nadal zachowywać odpowiednią higienę, myć często ręce, zachowywać dystans społeczny, a tam gdzie niemożliwe jest utrzymanie dwóch metrów odległości należy bezwzględnie stosować maseczki ochronne.

Tylko dzięki przestrzeganiu tych zasad jesteśmy w stanie opanować epidemię i wrócić do normalnego funkcjonowania.

Może zainteresuje Cię to: SYTUACJA NA ŚLĄSKU NADAL NIE JEST NAJLEPSZA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ MATEUSZ MORAWIECKI

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE