Kiedy rząd zadecyduje o otwarciu granic naszego kraju? Nadal nie ma ostatecznych informacji w tej sprawie.

Polacy czekają na decyzję

Od kiedy w naszym kraju zapanowała epidemia koronawirusa, rząd zadecydował o zamknięciu granic. Okazuje się, że obostrzenie to obowiązuje już praktycznie trzy miesiące.

W obliczu zbliżających się wakacji Polacy czekają na to, kiedy wreszcie rząd zajmie oficjalne stanowisko i poinformuje obywateli o tym, czy i kiedy granice naszego kraju zostaną otwarte.

Jak podaje portal Wirtualna Polska, ostatnio głos na ten temat zabrał Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych.

- Różne warianty dotyczące ewentualnego otwarcia granic są rozważane. (…) Dyskusja się w tej chwili finalizuje i decyzje będą ogłoszone w najbliższych nawet nie tyle dniach, co godzinach - wyjaśnił minister.

Co więcej, minister podkreślił jednak, że wszystkie decyzje jakie zamierza podjąć rząd będą oczywiście oparte na rzetelnych opiniach MSWiA oraz Ministerstwa Zdrowia.

Większość państw już otworzyła granice

Jak podaje portal Wirtualna Polska, nasz kraj jest ostatnim z Grupy Wyszehradzkiej, który do tej pory nie zdecydował się na otwarcie granic. Bez problemów można przemieszczać się już pomiędzy Węgrami, Austrią, Słowacją i Czechami.

Także inne kraje otwierają już powoli swoje granice. Już 15 czerwca turyści będą mogli przemieszczać się pomiędzy Francją, Grecją oraz Niemcami. Co więcej, granice zamierzają otworzyć nawet Włochy i Austria.

Kiedy jednak my będziemy mogli znów skorzystać z turystyki międzynarodowej? Czy w tym roku realne jest otwarcie granic naszego kraju i swobodne podróżowanie?

Może zainteresuje Cię to: SYTUACJA NA ŚLĄSKU NADAL NIE JEST NAJLEPSZA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ MATEUSZ MORAWIECKI

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE