Nowy program 500 plus ruszy szybciej niż się spodziewaliśmy!

Nowości w programie

Do niedawna zasiłek z programu 500 plus był przewidziany dla rodzin z dziećmi. Rodziny dostawały 500 złotych, które miało być przeznaczone na rozwój, edukację i zapewnienie lepszego bytu najmłodszym.

Jak podaje portal Lelum.pl, ostatnio program ten przeszedł pewne zmiany, które zaproponował sam prezydent Andrzej Duda. Jak się bowiem okazuje, nowy program 500 plus będzie realizowany poprzez przekazanie rodzicom dzieci bonów wakacyjnych dla ich pociech.

Dokładne informacje w sprawie całego programu jak i terminów wypłat przedstawił w jednym z programów Faktu, prowadzony przez Agnieszkę Burzyńską, rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy - Adam Bielan.

Kiedy wypłata?

Jak się okazuje, bony z programu 500 plus mają trafić do rodzin jeszcze przed wakacjami. Chyba nikt nie spodziewał się tak szybkiego obrotu spraw!

Zrobimy wszystko, żeby polskie rodziny mogły skorzystać z tego rozwiązania jeszcze w te wakacje. Propozycja ustawy trafi na najbliższe posiedzenie Sejmu - wyjaśnił podczas wywiadu Adam Bielan.

Co więcej, rzecznik sztabu prezydenta wyjaśnił, że jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy z szybkim wprowadzeniem nowego programu to wina za to będzie leżała po stronie Wyższej Izby Parlamentu, nie zaś partii rządzącej.

– Wszystko w rękach izby obstrukcji. Wiemy, że marszałek Grodzki i większość opozycyjna w Senacie rozmaite ustawy przetrzymywała długo. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej - skomentował rzecznik sztabu prezydenta.

Nie ulega wątpliwości, że bony z programu 500 plus są dla wielu dzieciaków jedyną szansą na spędzenie tegorocznych wakacji poza domem. Dlatego też szybkie przekazanie ich rodzinom jest niesamowicie ważne.

Może zainteresuje Cię to: MINIONA NIEDZIELA NIE NALEŻAŁA DO SPOKOJNYCH. CZY DZIŚ ISTNIEJE SZANSA NA POPRAWĘ POGODY? GDZIE BĘDZIE BURZA

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE