Od kilku miesięcy w naszym kraju panuje epidemia koronawirusa. Niestety nieustannie rośnie liczba chorych, a także zgonów z powodu nowego wirusa.

Sytuacja nadal nie jest najlepsza

Mogłoby się wydawać, że sytuacja w całym kraju jest już opanowana, ponieważ stopniowo dochodziło do stabilizacji liczby nowych przypadków. Jednak nadal dość poważnie jest na Śląsku.

Ogniskami nowych przypadków koronawirusa na Śląsku są kopalnie. To właśnie wśród górników i ich rodzin nieustannie rośnie liczba nowych przypadków.

Jak poinformował portal Pikio.pl, Mateusz Morawiecki twierdzi, że w najbliższych dniach sytuacja nie ulegnie poprawie, a nawet może być jeszcze gorzej.

- Spodziewamy się w najbliższych 8-10 dniach jeszcze dość wysokiego poziomu identyfikacji przypadków osób zakażonych, może 200, może 300 osób. Dzisiaj prawdopodobnie będzie to trochę mniej, ale jutro znowu więcej, ponieważ testowane są bardzo duże grupy górników i rodzin górników - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Wciąż przybywa osób zakażonych koronawirusem

Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o kolejnych 205 osobach zakażonych koronawirusem w naszym kraju. Niestety, dziś do godziny 17, zmarło kolejnych 6 osób.

Od początku epidemii koronawirusa w naszym kraju zostało potwierdzonych 27 365 przypadków. Odnotowano także 1172 ofiary nowego wirusa.

Kiedy pojawi się światełko nadziei na stabilizację sytuacji w naszym kraju? Na ten moment trudno jest to określić. Miejmy jednak nadzieję, że już niedługo liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce zacznie spadać.

Może zainteresuje Cię to: MINIONA NIEDZIELA NIE NALEŻAŁA DO SPOKOJNYCH. CZY DZIŚ ISTNIEJE SZANSA NA POPRAWĘ POGODY? GDZIE BĘDZIE BURZA

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE