Mimo znoszenia obostrzeń w naszym kraju nieustannie trwa walka z koronawirusem. Niestety liczba osób zakażonych nowym wirusem nieustannie rośnie.

Wiele osób uważa, że koronawirus to propaganda

W szpitalach w całym kraju pracownicy ochrony zdrowia codziennie ratują życie pacjentów chorujących na koronawirusa. Jednak mimo informacji napływających ze szpitali w całym kraju jest wiele osób, które twierdzi że koronawirus został wymyślony.

Wśród osób, które bardzo otwarcie wygłaszają swoje sceptyczne tezy dotyczące koronawirusa jest między innymi Edyta Górniak. Gwiazda twierdzi, że wirus nie jest na tyle głośny, aby podejmować kroki jakie podjął rząd.

Jak pisze portal Fakt.pl, ostatnio Edyta Górniak stwierdziła, że wystarczającą ochroną przed nowym wirusem jest dobre samopoczucie. Co więcej, gwiazda zwróciła się do swoich fanów z prośbą aby nie oglądali telewizji i nie śledzili na bieżąco informacji na temat pandemii ponieważ tylko psują sobie humor.

To jednak nie koniec absurdów głoszonych przez celebrytkę. Edyta Górniak oficjalnie poinformowała, że nie pozwoli ona na zaszczepienie siebie i swojego syna, jeśli szczepionka na koronawirusa trafi już do sprzedaży.

Gwiazda jest przekonana, że wszystkie działania rządu podejmowane w ostatnich miesiącach mają na celu sterowanie obywatelami, a koronawirus jest tylko przykrywką.

Celebryci zabierają głos i szerzą nieprawdę

Niespełna dwa tygodnie temu wiele organizacji, wśród których znalazła się między innymi Fundacja onkologiczna Aliva czy też Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera powołały do życia akcję „Stop celebrytyzacji pseudonauki”.

Celem akcji jest przede wszystkim obalenie fałszywych informacji jakie niejednokrotnie na swoich profilach głoszą celebryci, którzy nie są totalnie związani z nauką i nie maja pojęcia na temat wielu rzeczy, na temat których się wypowiadają.

- Celebryci, którzy zabierają głos w kwestiach dotyczących ochrony zdrowia, coraz częściej rozpowszechniają tezy, które nie tylko nie znajdują potwierdzenia w badaniach naukowych, ale wręcz stoją w sprzeczności z faktami potwierdzonymi naukowo - brzmi stanowisko organizacji, które włączyły się w akcję.

Jak się jednak okazuje, wiele osób idzie w zaparte i nie zamierza zmieniać zdania na temat koronawirusa oraz szczepionki.

W sobotę odbył się bowiem IV Międzynarodowy Protest Przeciwko Przymusowi Szczepień, którego organizatorem jest stowarzyszenie STOP NOP.

Podczas manifestacji został ponadto przeczytany list, którego autorem jest sama Edyta Górniak.

List Edyta Górniak odczytany podczas IV Międzynarodowego Protestu Przeciw Przymusowi Szczepień www.stopnop.com.pl/2020...

Gepostet von Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP am Sonntag, 7. Juni 2020

Może zainteresuje Cię to: MINIONA NIEDZIELA NIE NALEŻAŁA DO SPOKOJNYCH. CZY DZIŚ ISTNIEJE SZANSA NA POPRAWĘ POGODY? GDZIE BĘDZIE BURZA

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE