Jak podaje portal „Good Times”, z powodu urazu Wenhui została w szpitalu. Przy siostrze przez cały ten czas czuwał jej 7-letni brat. „Siostro, nie płacz już. Nasi rodzice nie dbają o nas. Zaopiekuję się tobą. Nic ci nie będzie. Jeśli będziesz dzielna, kupię ci cukierki. ” Tak pocieszał Zhao Wenjing swoją siostrę Zhao Wenhui, ani na chwilę jej nie zostawiając.

Poruszająca historia

Widząc cierpienie swojej siostry, Wenjing pochyliła się przed Wenhui, delikatnie ocierając łzy spływające jej po policzkach i szeptał jej do ucha: „Mama i tata nie dbają o nas. Zaopiekuję się tobą. Wydobrzejesz. Jeśli będziesz dzielna, kupię ci cukierki”. Choć sam jest mały, starał się pomagać siostrze we wszystkim – próbował jej nawet pomóc przejść na wózek inwalidzki.

Rodzeństwo było zdane tylko na siebie. Ich ojciec wyjechał do pracy i nie pojawiał się w domu od bardzo wielu lat. Nie mieli z nim żadnego kontaktu. Co gorsza, ich matka też odeszła i słuch po niej zaginął. Zabawki i nowe ubrania były ich odległymi marzeniami, rzeczami, na które nie byli sobie w stanie pozwolić.

Good Times


Pocieszyciel

Wenjing, który ma 7 lat, jest bardzo dojrzały i wyrozumiały. Często pociesza swoją siostrę, gdy Wenhui zaczyna płakać za rodzicami. Chłopiec zawsze staje w jej obronie i chroni przed atakami innych dzieci. Dla Wenhui Wenjing jest nie tylko jej bratem, ale także jej bohaterem. Zawsze pozwalał Wenjing jeść jako pierwszej przekąski i dawał jej swoje cukierki.

Po upadku lekarze stwierdzili, że Wenhui ma uszkodzoną prawą nerkę i potrzebowała natychmiastowej operacji. Niestety nie mieli na nią pieniędzy. Z pomocą ruszyli internauci, którzy poruszeni zdjęciami chłopca i jego siostry wpłacali za pośrednictwem Internetu datki dla nich. Dzięki nim operacja mogła się odbyć.

Good Times

Good Times

Good Times

Spodziewalibyście się takiej odpowiedzialności po 7-latku?

To też może cię zainteresować: Polskie władze mają nowy plan na świadczenie socjalne „z plusem”. Ma dotyczyć tysięcy Polaków, to wielki hit

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: O czym mówi przepowiednia na 2021 rok? Co jeszcze czeka ludzkość w niedługim czasie

O tym się mówi: Poważne zmiany w funkcjonowaniu bankomatów. Po większą gotówkę czeka Cię wyprawa do banku