Okazuje się, że banki wprowadziły nowe ograniczenia. Tłumaczą to chęcią zminimalizowania transakcji dokonywanych przez złodziei, a także możliwości wypłacenia oczekiwanej kwoty przez wszystkich klientów banku.

Bankomat może Cię zaskoczyć!

Do portalu money.pl zgłosił się jeden z czytelników, który opowiedział swoją sytuację. Pan Bartłomiej nie mógł bowiem wypłacić konkretnej sumy gotówki z bankomatu, co bardzo go zaskoczyło!

- Warsztat przyjmuje tylko gotówkę, poszedłem więc do bankomatu po drodze. Jakież było moje zdziwienie, gdy na ekranie maszyny sieci Planet Cash wyświetlił się komunikat, że mogę wyjąć jednorazowo jedynie 500 zł. Dla mnie to polowanie na jeleni, którzy będą musieli dwa razy zapłacić za prowizję – wyjaśnił podczas rozmowy z dziennikarzami portalu Wirtualna Polska Finanse.

Dziennikarze udali się natychmiast z prośbą o wyjaśnienie do Miłosza Gołębiewskiego, rzecznika firmy ITCARD. Ekspert wyjaśnił, że obecnie nie powinno dochodzić do takich sytuacji.

Jak informuje portal money,pl firma Planet Cash przekazała natomiast następujący komunikat:

Dla klientów banków współpracujących z Planet Cash, w ich sieciach bankowych nie obowiązują jednorazowe limity wypłaty. Oznacza to, że klienci banków: BNP Paribas, Bank BPS, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank i banków zagranicznych oraz korzystający z BLIK mogą wypłacać z bankomatów i wpłatomatów sieci bankowych Planet Cash bez limitów. Dla klientów pozostałych banków limit jednorazowej wypłaty gotówki w sieci Planet Cash wynosi zgodnie z regulacjami organizacji płatniczych VISA i Mastercard 1 000 zł.”

Zmiany również w innych firmach

Jak się jednak okazuje siec Euronet również wprowadziła ograniczenia w możliwości jednorazowego wypłacenia określonej kwoty. Firma informuje, że obecnie podczas jednej transakcji możemy w bankomacie wypłacić maksymalnie 1 tysiąc złotych, wcześniej kwota ta wynosiła 4 tysiące!

Jak się okazuje, po większą sumę gotówki czekają nas wycieczki do placówki bankowej. Czy klienci będą zadowoleni z takich zmian?

Może zainteresuje Cię to: JAK BEZPIECZNIE KUPOWAĆ LEKI? OKAZUJE SIĘ, ŻE SPRZEDAŻ FAŁSZYWYCH LEKÓW JEST DUŻYM PROBLEMEM

Polecamy także: GIS PILNIE WYCOFUJE PRODUKT SPOŻYWCZY ZE SKLEPÓW. SPRAWA JEST BARDZO POWAŻNA

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE