Główny Inspektorat Sanitarny wykrył groźną bakterię w jednym z produktów dostępnych w sieci sklepów Biedronka!

Uwaga klienci Biedronki!

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że w serku sprzedawanym w popularnym dyskoncie wielu Polaków została wykryta groźna dla zdrowia bakteria.

Dokładnie chodzi tutaj o serek zakopiański o pojemności 200 gram, oznaczony marką Światowid z gór. Serek ten jest produkowany przez Spółdzielnię Mleczarską Mlekovita, a jego data trwałości to 14.07.2020 rok.

Jak się okazuje, w serku tym wykryta została bardzo groźna dla zdrowia bakteria Listeria monocytogenes. Jak się okazuje, wszystkie próbki poddane badaniom bezpośrednio przez Mlekovitę nie ujawniły żadnych nieprawidłowości. Dopiero kontrola przeprowadzona przez GIS wykazała, że w jednej spośród pięciu poddanych badaniom partiom znajdowała się wspomniana bakteria.

GIS zwraca się z prośbą do Polaków, aby każdy kto zakupił ten serek wcześniej i ma go obecnie w domu nie spożywał go, tylko jak najszybciej umieścił w koszu. Partia skażona bakterią została już wycofana ze sprzedaży, jednak ktoś mógł nabyć serek już wcześniej, zanim przeprowadzono badania.

Źródło: gis.gov.pl

Czym grozi nam spożycie serka z Listerią monocytogenes?

Bakteria ta jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Wywołuje ona bowiem chorobę nazywaną listeriozą, która to może doprowadzić do różnorodnych chorób nienarodzonego dziecka lub też do obumarcia płodu.

Listeria monocytogenes jest także dość niebezpieczna dla osób w podeszłym wieku. U nich z kolei może wywoływać sepsę i zapalenie opon mózgowych oraz mózgu. Pozostałe grupy społeczne nie muszą czuć się zagrożone, bowiem przeważnie bakteria ta nie wywołuje u nich żadnych chorób.

Może zainteresuje Cię to: JAK BEZPIECZNIE KUPOWAĆ LEKI? OKAZUJE SIĘ, ŻE SPRZEDAŻ FAŁSZYWYCH LEKÓW JEST DUŻYM PROBLEMEM

Polecamy także: GDAŃSK: MIASTO SZYKUJE SIĘ DO SEZONU KĄPIELOWEGO. JAKICH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA MOŻEMY OCZEKIWAĆ?

Portal "Życie" informował o: NOWE ZALECENIA DOTYCZĄCE PRZYJĘĆ RODZINNYCH. JAK ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WESELA I INNE UROCZYSTOŚCI W NAJBLIŻSZYM CZASIE